V pátek na ledě karlovarské Realistic Arény energetici dvakrát vedli, hosté z Hradce Králové dvakrát srovnali stav. O vítězi duelu musely nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých zabezpečil Energii bonusový druhý bod kapitán Václav Skuhravý.

„Jsem rád, že jsme po středečním utkání v Litvínově dokázali přepnout v hlavách a vrátit se k hokeji, který jsme praktikovali před pauzou,“ pochvaloval si karlovarský asistent Tomáš Mariška. Výhru v nájezdech považuje za odpovídající dění mezi mantinely. „Hradec má neskutečnou kvalitu a byl aktivnější na kotouči, myslím ale, že těch vyložených gólových situací jsme si vytvářeli více my. Proto si myslím, že jsme si ten jeden bod navíc ve finále zasloužili,“ uvedl po utkání Mariška.

V neděli se Energie představila na ledě vedoucího Liberce. A začala více než dobře. Karlovy Vary poslal do vedení již ve 4. minutě rychlík Flek. Do konce první třetiny ale domácí srovnali Krenželokem a ve druhé části šli do dvougólového vedení. Ve 27. minutě překlopil stav na stranu Liberce Zachar a ve 35. minutě zvýšil Redenbah již na 3:1. Energetici již nedokázali na liberecký obrat gólově zareagovat. Ve třetí dvacetiminutovce stvrdil výhru Bílých Tygrů Lenc.

Karlovy Vary teď čeká znovu třízápasová šňůra utkání v domácím prostředí. V sobotu nastoupí před televizními kamerami proti Kometě Brno, v neděli přivítají Vítkovice a sérii na svém ledě uzavřou se Spartou Praha.

LIBEREC – KARLOVY VARY 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. L. Krenželok (Jelínek), 27. Zachar (Jeník, J. Vlach), 35. Redenbach (Valský, Hudáček), 45. Lenc (Kvapil, Havlín) – 4. Flek (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Klouček, Špringl. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5991.

Liberec: Will – Doherty, Šmíd, Stříteský, Derner, Havlín, Ševc, T. Hanousek – Valský, Redenbach, Hudáček – Lenc, Filippi, Kvapil – Ordoš, Jelínek, L. Krenželok – Jeník, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.
Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Kozák, Sičák, Vágner – Flek, Gríger, T. Rachůnek – Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý, Stloukal – Kohout, Balán, Lapšanský.  Trenéři: Pešout a Mariška.