Energie zabrala. Porazila Rytíře

Karlovy Vary -Hokejisté karlovarské Energie konečně vyhráli. Na vlastním ledě zdolali Rytíře z Kladna 4:1

27.9.2011

Energie porazila Rytíře Kladno 4:1Foto: Deník/ Jan Čech

S trochou nadsázky lze říci, že na první body a vítězství museli energetici a jejich fanoušci čekat až do 17. kola. Právě v této předehrávce totiž přehráli Rytíře z Kladna, a odvrátili tak hrozbu pádu na poslední příčku. Zodpovědný výkon podpořila zlepšená koncovka a energetici se k úspěchu výrazně přiblížili už v první třetině, kterou se jim poprvé v sezoně podařilo vyhrát. K vítězství 4:1 svými prvními dvěma brankami přispěl Marek Melenovský.

Už v páté minutě otevřel skóre Lukáš Pech, když dorazil šanci Kumstáta při signalizovaném trestu.

Další trefu zařídil dvě minuty před první sirénou David Nosek. Druhá část se také nesla ve znamení Karlových Varů. Ve 30. minutě se mezi tři tyče trefil marek Melenovský. Jeho branku musel ještě posvětit videorozhodčí.

Na další góly si museli diváci počkat do třetí části. Nejprve to byl ve 44. minutě opět Melenovský, kdo rozburácel karlovarské publikum.

I hrstka fanoušků z Kladna si zakřičela gól. V 50. minutě se při početní výhodě pět na tři trefil Jaroslav Kalla.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Po první třetině jsem se musel dvakrát podívat na kostku, jestli opravdu vedeme. Jsem rád, že kluci tu černou sérii dokázali zastavit. Klíčové bylo, že jsme v první třetině dokázali proměňovat šance a vyvarovali jsme se chyb. To se nám v předešlých zápasech nedařilo. Důležitá byla i ubráněná přesilovka ve 2. třetině, ve které Lukáš Mensator předvedl jeden skvělý zákrok. V závěru 2. třetiny jsme pak trochu vypadli z naší role, místo zodpovědné hry jsme začali hrát nahoru dolu, ale po přestávce se to zase spravilo.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Po celkem slušných výkonech z předešlých zápasů jsme dnes předvedli ostudnou první třetinu. Doslova jsme jí prospali a soupeř nám v ní utekl o dvě branky, psychicky se zvedl a k ničemu nás nepouštěl. Trochu jsme kalkulovali jsme s tím, že inkasovaná branka na domácí zapůsobí, ale nestalo se tak. Vary dobře branily a za celý zápas nám nedovolily vytvořit si pořádnou šanci. Musíme se vrátit ke hře, kterou jsme předváděli doposud a srovnat si to v hlavách. Jirka Drtina má zablokovanou krční páteř.

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:1

Sestavy:

Karlovy Vary: Mensator – D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Přindiš – Kumstát, Pech, Košťál – Skladaný, Melenovský, Dej – Zaťovič, T. Klíma, Bartánus – Kuběna, Vachovec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Kladno: Chábera – Kameš, Skrbek, Toman, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, J. Drtina, Lepine – Bicek, Patera, M. Hořava – Kalla, Dragoun, Hovorka – Bílek, Knotek, Kuchler – Kafka, Lukáč, Valský. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

27.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.