Energii mistr přetlačil až v nájezdech

Karlovy Vary – Po dvou domácích výhrách z derby proti Plzni a Litvínovu zavítal do Karlových Varů úřadující mistr extraligy z Pardubic.

1.10.2012

Extraliga, 7. kolo: Karlovy Vary – Pardubice.Foto: Deník/Jan Čech

Domácí vedli brankou Davida Noska z druhé třetiny. V té třetí ale vyrovnal Brendl, a tak se šlo do prodloužení. V tom se o největší akci postaral pardubický Aleš Hemský, který nedal trestné střílení. Vychytal ho totiž domácí brankař Mensator, takže na řadu přišly nájezdy. V těch byli šťastnější hosté, kteří si po dvou proměněných pokusech odvážejí dva body.

Zápas nedohrál Martin Zaťovič, kterého trefil puk do zubů, a o několik jich přišel.

Ve 23. minutě mohl skóre otevřít Starý, sám před brankářem však neuspěl. Oba týmy dobře bránily, a tak ani ve druhé třetině moc šancí k vidění nebylo. Zaťovičovu střelu Salfický chytil bez problémů, domácí brankář si zase poradil se závarem, při kterém se snažil dostat puk do branky Kousal.

V závěru třetiny se začalo zběsile vylučovat, a poté co Salfický vyhodil puk do hlediště, a Skuhravý se vrátil na led z trestné lavice, měli domácí přesilovku pěti proti třem. Domácí kapitán se ještě ani nestačil zapojit do hry, a už se mohl začít objímat se spoluhráči. Povedenou kombinaci zakončil přesnou střelou David Nosek. Ve 38. minutě dostal pukem přímo do pusy Martin Zaťovič, a přišel při tom o několik zubů. Zápas pochopitelně nedohrál.

Vyrovnat mohl Brendl, v přímém souboji s Mensatorem ale neuspěl. Ve 48. minutě se však hostům podařilo vyrovnat, když se v přesilové hře trefil právě Pavel Brendl. Pardubice ucítily šanci, další branku ale přidat nedokázaly. Nebezpeční ale byli i domácí, jejichž útoky se rozbíjely o hráz jménem Dušan Salfický.

Protože další branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V něm měla Energie přesilovku čtyři na tři, využít jí ale nedokázala. Aleš Hemský zase neproměnil trestné střílení. To si poté zopakoval i v samostatných nájezdech, tentokrát úspěšně, stejně jako Martin Bartek. A protože Salfického nepřekonal ani Nosek, ani Kumstát, ukořistily bod navíc Pardubice.

Karlovy Vary – Pardubice 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky: 38. D. Nosek (Gřegořek, Pech) – 48. Brendl (Píša, Bartek), nájezd Bartek. Rozhodčí: Hodek, Šindler – Pešek, Bádal. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 2909.
Karlovy Vary: Mensator – Gründling, Kloz, Kohn, D. Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek – Zucker, Skuhravý, Košťál – Zaťovič, Kumstát, Pech – Pohl, Skladaný, J. Doležal – Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Pardubice: Salfický – Píša, V. Kočí, Sičák, Kindl, Vašíček, Kolář, Benák, Ďaloga – Hemský, T. Zohorna, Starý – Bartek, Beech, Somík – Kousal, Buchtele, Brendl – Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.

1.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby