Tak lepší vstup do extraligového kolotoče si brankář Tomáš Závorka ani nemohl přát. Ve 42. kole Tipsport extraligy ho trenéři nasadili do utkání a hned se odvděčil vynikajícím výkonem Energii pomohl ke třem bodům za vítězství 4:1.

Protože stabilní jednička Mensator je nemocný a dvojka Sáblík v Liberci nepodal optimální výkon dostala příležitost i trojka. Kouč Antonín Stavjaňa povolal z prvoligové Kadaně Tomáše Závorku a i když před zápasem váhal, tak po utkání věděl, že udělal dobře. Mladičký gólman chytal výborně.

V první třetině sice jedenkrát inkasoval a to v přesilovce v 9. minutě, kdy Rastislav Špirko tečoval nahození Mezeie.

Jenomže předtím padla ještě jedna branka a to do sítě Martina Růžičky. Neuběhlo ani třicet vteřin zápasu a Václav Skuhravý se prosadil v přesilovce. Bohužel karlovarský kapitán dostal v zápase dva desetimunutové tresty a už ve druhé části se poroučel pod sprchy. Nutno podotknout, že oba vysoké tresty byly velice zajímavé. První bylo za protesty, když sudí Turčan odpískal vymyšlené podražení. Druhý pak za to, že trefil Petr Koukala u hrazení, když byl hostující útočník v předklonu.

V prostřední části padl jeden jediný gól a zařídil ho Rastislav Dej po asistenci Martina Zaťoviče. To že Pardubice na Karlovy vary prostě neumí se ukázalo ve třetí třetině.

V její polovině, tedy v 50. minutě, vybojoval Kuběna za brankou kotouč, předal ho Tomášovi Klímovi a ten našel před brankou hůl Františka Skladaného. Růžičky už nestačil srazit betony k sobě v čas.

Hosté následně otevřeli hru a za to byli ihned potrestání. Přečíslení tři na dva výborně sehrála dvojice Kumstát – Dobroň. Prvně jmenovaný skóroval, druhý nahrával.

Energie tak vyhrála 4:1 a napravila výsledek z Liberce.

HC Energie Karlovy Vary – HC Eaton Pardubice 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Skuhravý (Kumstát), 23. Dej (Zaťovič), 50. Skladaný (T. Klíma, Kuběna), 51. Kumstát (Dobroň) – 9. Špirko (Mezei, Starý). Rozhodčí: Lacina, Turčan – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:8, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2839.

Karlovy Vary: Závorka – Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Skladaný, Pech, Zaťovič – Sailer, Dej, Kuběna – L. Klíma, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Pardubice: M. Růžička – Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Nakládal, Mezei, Jillson – Bartek, Koukal, Rákos – Kolář I, Špirko, Starý – Pineault, Zohorna, Buchtele – Kousal, Nahodil, Semorád. Trenéři: Jandač a Hynek.

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): Musím říci, že jsme prohráli zaslouženě a plným právem. První dvě třetiny byly rozhárané díky mnoha vyloučení. Následně se domácí dostali po naší hrubé chybě do vedení a my jsme následně směrem dopředu nebyli nebezpeční. Ve třetí třetině soupeř pozorně bránil střední pásmo my jsme se jen těžko prosazovali. Doslali jsme třetí branku, která tento duel v podstatě ukončila. Podali jsme bezkrevný výkon. Propadali jsme v soubojích a soupeř šel za vítězstvím více než my. To znamená, že jsem velice zklamaný.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Já souhlasím s kolegou, že první třetiny byly velice rozbité častým vylučováním. Lepší hokej se začal hrát až ve třetí třetině. My jsme stále chtěli hrát aktivně a to se nám dařilo. Nedávali jsme hostům prostor. To nakonec vyústilo ve dvě vítězné branky. Pardubice se potřebovali tlačit dopředu, ale my jsme hráli velice pozorně v obraně. Vyhráli jsme zaslouženě. Chtěl bych touto cestou mužstvu poděkovat, protože hrálo výborně. To samé platí i o Tomášovi Závorkovi. Den před zápasem přijel z Kadaně a hned na to šel do utkání. Popasoval se s tím velice dobře. V dalším utkání, které hrajeme ve Vítkovicích stále nebude Lukáš Mensator. Proto s námi pojede ta samé dvojice jako byla připravena proti Pardubicím.