Karlovy Vary - Vítkovice získaly body za dvanáct minut

2.10.2011

Energie prohrála s Vítkovicemi v prodloužení 2:3Foto: Deník/ Jan Čech

V sedmém kole hokejové Tipsport extraligy hostila HC Energie ostravské Vítkovice a nakonec se musela před uměním soupeře sklonit, když prohrála 2:3 v prodloužení.

Jenomže padesát minut byli domácí jasně lepší. Vedli 2:0, když se v každé z obou třetin prosadil Lukáš Pech.

V té první Pech bojoval na brankovišti a dotlačil puk do za bezmocného brankaře Málka. To běžela pátá minuta a Energie měla přesilovku.

Druhý gól pak dal z brejku, když ho vyslal Petr Kumstát. Pech na dvakrát překonal gólmana hostí, když do konce druhé třetiny patnáct vteřin.

Pak už úřadovali jen hosté. Nejprve se v 50. minutě prosadil Káňa z dorážky. Uplynulo jen několik minut a Vary střídaly brankaře. Mensator gól už nepustil, ale jeho natažené tříslo mu nedovolilo utkání dohrát.

Náhradník Benda vydržel jen pár minut. Z dorážky vyrovnal Viktor Ujčík.

V následném prodloužení už hosté kralovali. Není se čemu divit. Hráli přesilovku čtyři na tři, když nešťastně Zaťovič u hrazení sundal svého loňského spoluhráče Slobodu, jenž nyní obléká dres Vítkovic.

Početní výhodu hosté využili, když puk do prázdné klece po kombinaci uklidilo Jiří Burger. Dva body si tak odvážejí Vítkovice za vítězství 3:2 v prodloužení.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že kdybychom dnes dokázali vstřelit třetí branku, tak jsme vyhráli. Šancí jsme na to měli dost, například Skladaný, Kumstát nebo Košťál. V obranné hře jsme konečně sehráli důstojnou roli. Lukáš Mensator má podle prvních prognóz natažené tříslo. Petr Mocek odehrál dobrých 50 minut. Dlouho ale nebyl v zápasové zátěži, proto jsme se rozhodli v závěru stáhnout hru na 5 obránců. Tomáš Klíma a Michal Vachovec se nevešli do sestavy, protože se nám nelíbila hra čtvrté formace. O své místo budou muset zabojovat.

Zdeněk Moták (HC Vítkovice Steel): První dvě třetiny jsme odehráli nedůsledně, nedůrazně a bez agresivity. Nedokázali jsme také proměňovat naše šance, které jsme si vypracovali. Jsem rád, že jsme se ve třetí třetině zvedli. Řekli jsme si, že do 50. minuty chceme vstřelit gól, a to se nám povedlo. Rozhodující asi bylo, že v klíčových momentech jsme na hřišti měli hráče s výraznými zkušenostmi a schopnostmi.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Pech (Kumstát, Nosek), 40. Pech (Kumstát) – 50. T. Káňa (Burger, Sloboda), 57. Ujčík (Malík), 62. Burger (Ujčík). Rozhodčí: Lacina, Smitka – Bejček, Charvát. Vyloučení: 8:8, navíc Gřegořek a Zaťovič (oba K. Vary) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2274.

Sestavy:

Karlovy Vary: Mensator (54. Benda) – D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Mocek – Kumstát, Pech, Košťál – Skladaný, Melenovský, Dej – Zaťovič, Skuhravý, Bartánus – Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Vítkovice: Málek – Malík, Kudělka, Ovčačík, Sloboda, Rehák, Voráček, Trnka, Punčochář – Ujčík, Burger, Szturc – Pohl, Húževka, T. Káňa – Svačina, Štefanka, J. Sýkora – Šedivý, Strapáč, J. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

2.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Pozor! UV index je na květen vysoký

OTÁZKA PRO: Radomíra Böhma, provozovatele meteorologických budek na Jelení a na Rolavě

OTÁZKA PRO: Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje

Karlovy Vary - Petra Bakurová o zásazích záchranné služby na karlovarském půlmaratonu.

Kraj se hlásí o pořádání zimní olympiády. Poprvé

Karlovarský kraj - Karlovarský kraj podá přihlášku k pořádání Zimní olympiády dětí a mládeže v roce 2020.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Na trati do Bečova nad Teplou počítejte s výlukou

Karlovarský kraj - Na trati Mariánské Lázně - Bečov nad Teplou je od pondělí 22. května do 29. září železniční doprava nahrazena autobusy.