Karlovy Vary – V multifunkční KV Areně se v úterý představil poslední celek tabulky hokejové 02 extraligy. Jestli někdo očekával, že si Energie ve 13. kole na brněnské Kometě smlsne, tak se škaredě pletl. Západočeši prohráli po samostatných nájezdech 2:3.

6.10.2009

Ze zápasu 13. kola hokejové extraligy Energie K. Vary - Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdechFoto: DENÍK/Jan Čech

První třetina začala z obou stran hodně nervózně. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Domácí udělali jednu a byli za ni potrestání. V 11. minutě si Peter Pucher vybruslil zpoza branky a i když tísněn Hluchým, poslal hosty do vedení.

Domácím se podařilo skórovat až ve druhé části a v obou případech v početní výhodě. Ve 27. minutě se prosadil Václav Pletka a za další tři minutky poslal domácí do vedení svým druhým letošním zásahem Jan Košťál.

Hostům se povedl vstup do třetí části. Ve 44. minutě hosté zamotali hlavu domácí formaci a svou kombinaci ukázkově zakončili brankou. Úspěšným střelcem byl David Ludvík, který přesně mezi tělem a lapačkou propálil domácího gólmana Sáblíka.

V dalších minutách se svěřenci Josefa Palečka snažili dobýt obranné pásmo Komety, ale naráželi na modrý val, který hostující hráči vybudovali na modré čáře.

V 58. minutě dostala Kometa výhodu dvou mužů v poli. Marek Melenovský byl vyloučen za podražení a o několik vteřin později ho následoval kapitán Václav Skuhravý, který šel „bručet“ za zdržování hry.

Svěřenci Pavla Pazourka vystavěli ukázkový zámek, ale k většímu ohrožení Sáblíkovy svatyně se nedostali. Do konce třetiny už branka nepadla a na řadu tak muselo přijít prodloužení. V něm také gól nepadl a tak se muselo rozhodnout při nájezdech.

Kouč Pazourek poslal do branky Sasu Hoviho a tento tah se mu vydařil na výbornou. Hovi všechny nájezdy ustál a vítěznou trefu si připsal Jakub Šindel.

Hlasy trenérů

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): „Myslím si, že jsme odehráli výbornou první třetinu. Nepustili jsme domácí do tlaku a ti si vytvořili minimum šancí. Podařilo se nám navíc dát branku. Ta třetina byla velice dobrá. Ve druhé jsme se nechali přitlačit. Možná jsme měli trochu strach hrát a soupeř nás potrestal. V té třetí jsme se vrátili ke hře z první části. Vyrovnali jsme a v prodloužení neudělali žádnou chybu. V nájezdech jsme dali dvě branky a žádnou nedostali. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili.“

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): „Nám se povedla akorát druhá třetina. Jinak jsme stále na něco čekali. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení. Jenomže z kraje třetí třetiny jsme dostali gól. Nepředváděli jsme takovou hru, která by si zasloužila větší bodový zisk než je jeden bod.“

Energie K. Vary – Kometa Brno 2:3 po samostatných nájezdech

Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1. Muž zápasu: Trvaj. Branky a nahrávky: 27. Pletka (Skuhravý, Melenovský), 30. Košťál (Pech, Dej) – 11. Pucher (Vondráček), 44. Ludvík (Šindel). Rozhodčí: Jeřábek, Homola – Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 3996.

K. Vary: Sáblík – Němec, Dobroň, Čutta, Mucha, Brňák, Hájek, Parýzek, Tribuncovs – Pletka, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, Hluchý – Dej, Pech, Košťál – Zucker, Zaťovič, Haščák. Trenér: Paleček.

Brno: Trvaj (65. Hovi) – Bičánek, Richter, Zubíček, Houdek, Ovčačík, Novák, Mojžíš – Klimt, Vorel, Dopita, Erat, Dlouhý, Pucher, Vondráček, Ludvík, Huml, Šindel, Brabenec, Procházka, Svoboda. Trenér: Pazourek.

6.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Už při zamykání Ohře na podzim sjížděli vodáci řeku z Kynšperka do Sokolova, kde se konal program.

Hurá na řeku! O víkendu víla slavnostně odemkne Ohři

Vybraní mladí autoři vytvořili pro jednotlivé místnosti letohrádku expozice, které vycházejí z tradičního rozdělení šlechtických sídel. Petr Nikl například přispěl svým dílem ze skla a plyše  Komnata skleněného prince.

Ostrovský letohrádek zahájí sezonu dvěma vernisážemi

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Trhovci nabízeli padělky zboží za 14 milionů korun

Chebsko – Na téměř 14 milionů korun byla vyčíslena hodnota nelegálního zboží, které vydávali za značkové prodejci v obchodním centru Asia Dragon Bazar ve Svatém Kříži a při kontrole na něj přišli celníci.

„Návrat do extraligy musí být okamžitý. Pokusíme se o to,“ hlásí Miroslav Vaněk

Karlovy Vary – Krátce po skončení posledního barážového kola, jež rozhodlo o sestupu Energie z extraligy, předstoupil generální manažer klubu Miroslav Vaněk před zástupce médií, aby informoval o dalším dění.

Karlovarský kraj - Mimořádné cvičení zkomplikoval skutečný výpadek mobilní sítě.