První třetina začala z obou stran hodně nervózně. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Domácí udělali jednu a byli za ni potrestání. V 11. minutě si Peter Pucher vybruslil zpoza branky a i když tísněn Hluchým, poslal hosty do vedení.

Domácím se podařilo skórovat až ve druhé části a v obou případech v početní výhodě. Ve 27. minutě se prosadil Václav Pletka a za další tři minutky poslal domácí do vedení svým druhým letošním zásahem Jan Košťál.

Hostům se povedl vstup do třetí části. Ve 44. minutě hosté zamotali hlavu domácí formaci a svou kombinaci ukázkově zakončili brankou. Úspěšným střelcem byl David Ludvík, který přesně mezi tělem a lapačkou propálil domácího gólmana Sáblíka.

V dalších minutách se svěřenci Josefa Palečka snažili dobýt obranné pásmo Komety, ale naráželi na modrý val, který hostující hráči vybudovali na modré čáře.

V 58. minutě dostala Kometa výhodu dvou mužů v poli. Marek Melenovský byl vyloučen za podražení a o několik vteřin později ho následoval kapitán Václav Skuhravý, který šel „bručet“ za zdržování hry.

Svěřenci Pavla Pazourka vystavěli ukázkový zámek, ale k většímu ohrožení Sáblíkovy svatyně se nedostali. Do konce třetiny už branka nepadla a na řadu tak muselo přijít prodloužení. V něm také gól nepadl a tak se muselo rozhodnout při nájezdech.

Kouč Pazourek poslal do branky Sasu Hoviho a tento tah se mu vydařil na výbornou. Hovi všechny nájezdy ustál a vítěznou trefu si připsal Jakub Šindel.

Hlasy trenérů

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): „Myslím si, že jsme odehráli výbornou první třetinu. Nepustili jsme domácí do tlaku a ti si vytvořili minimum šancí. Podařilo se nám navíc dát branku. Ta třetina byla velice dobrá. Ve druhé jsme se nechali přitlačit. Možná jsme měli trochu strach hrát a soupeř nás potrestal. V té třetí jsme se vrátili ke hře z první části. Vyrovnali jsme a v prodloužení neudělali žádnou chybu. V nájezdech jsme dali dvě branky a žádnou nedostali. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili.“

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): „Nám se povedla akorát druhá třetina. Jinak jsme stále na něco čekali. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení. Jenomže z kraje třetí třetiny jsme dostali gól. Nepředváděli jsme takovou hru, která by si zasloužila větší bodový zisk než je jeden bod.“

Energie K. Vary – Kometa Brno 2:3 po samostatných nájezdech

Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1. Muž zápasu: Trvaj. Branky a nahrávky: 27. Pletka (Skuhravý, Melenovský), 30. Košťál (Pech, Dej) – 11. Pucher (Vondráček), 44. Ludvík (Šindel). Rozhodčí: Jeřábek, Homola – Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 3996.

K. Vary: Sáblík – Němec, Dobroň, Čutta, Mucha, Brňák, Hájek, Parýzek, Tribuncovs – Pletka, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, Hluchý – Dej, Pech, Košťál – Zucker, Zaťovič, Haščák. Trenér: Paleček.

Brno: Trvaj (65. Hovi) – Bičánek, Richter, Zubíček, Houdek, Ovčačík, Novák, Mojžíš – Klimt, Vorel, Dopita, Erat, Dlouhý, Pucher, Vondráček, Ludvík, Huml, Šindel, Brabenec, Procházka, Svoboda. Trenér: Pazourek.