Přitom první třetina nevypadala, že by se jednalo o nějakou exhibici. Hosté začali aktivně a mohli vést i o dvě branky, kdyby rozhodčí neodpískali postavení hráče v brankovišti. Energie tak musel dotahovat a náskok hostí smazaly v první třetině branky Beránka a Podlipnika.

Dve druhé dvacetiminutovce pak pokračoval koncert tým z lázeňské metropole. Další dvě branky Podlipnika a přesné zásahy Skuhravého a Rachůnka určily ráz zápasu.

Třetí třetina se dohrávala už jen z povinnosti. Přesto v ní Energie přidala další dvě branky a celkově nakonec vyhrála 8:1.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Chtěl bych moc poděkovat divákům, kteří vytvořili fantastickou atmosféru a moc nám pomohli. Čím dál tím více jsou slyšet. Zápas od zápasu se zlepšují. Velkou měrou nám pomohli, abychom to utkání zvládli. Nicméně si myslím, že výsledek neodpovídá kvalitě soupeře. Podle mého k nám přijel mladý a perspektivní tým s výbornými hráči, o kterých ještě uslyšíme. O to více jsme rádi, že jsme dokázali utkání zvládnout. Prolomili jsme střeleckou smůlu, která nás provázela v předchozích zápasech. Osm branek je veliké povzbuzení do další práce a do pondělního utkání s Kladnem.

Karlovy Vary – Benátky n/J 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)

Branky: 13. O. Beránek (Kohout), 15. Podlipnik (Stloukal), 25. T. Rachůnek (Kohout), 26. Podlipnik (Flek, Balán), 32. Skuhravý (Davídek, Gorčík), 33. Podlipnik (Davídek), 41. Stloukal (Flek), 58. Beránek (Kohout) – 4. Bittner (Kunst, Z. Král). Rozhodčí: Grech, Barek – Malý, Šimán. Vyloučení: ž:9. Využití: 1:0. Oslabení: 2:0. Diváci: 2139.

K. Vary: F. Novotný – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, Weinhold – T. Rachůnek, Balán, Flek – Kverka, Stloukal, Gríger – Davídek, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Kohout. Trenéři: Pešout a Mariška.

Benátky: Stezka (33. Kořenář) – Husa, Jandejsek, Maier, Kunst, Tržický, Jan Bednář – Teplý, Chrtek, Hrníčko – Jeník, R. Veselý, Psota – Wiencek, Z. Král, Bittner – Bělohorský, Janele, Průžek. Trenéři: Kudrna.