Dnešním dnem šla Energie za dalším klubovým rekordem. Pokud by vyhrála, byla by to již šestá výhra v řadě, což se do dnešní doby energetikům ještě nepodařilo. Litvínov jim však nehodlal nic dát zadarmo. Důkazem toho byla střela Hübla, kterou ještě nebezpečně do prázdné brány dorážel Jánský, ale Mensator se stihl včas vrátit na své místo a na poslední chvíli kotouč vyrazil.

O chvilku později své štěstí vyzkoušel Kubinčák, který si nikým nehlídaný počkal na přihrávku, ale trefil pouze tyč. Na druhé straně se střílelo až v páté minutě. Skórovat mohl z otočky Hruška, jehož střelu Hübl vyrazil zpátky na jeho hůl. Hruška si s kotoučem na holi objel bránu a vyzkoušel to znovu, ale ani na podruhé litvínovského brankáře nepřekonal.

V osmé minutě se ve skvělé příležitosti ocitl Zaťovič, který obdržel přihrávku od Melenovského do jízdy, ale trefil pouze Hüblovo hruď. Ve třinácté minutě se již snažení domácích obrátilo v jejich prospěch. Hřebejk se probojoval skrze dva litvínovské obránce a přihrál volnému Dmitrijovi Cyganovi, který střelou pod horní tyč otevřel skóre dnešního utkání.

V sedmnácté minutě se hostům podařilo vyrovnat. Hübl vyhrál buly a přihrál volnému Peterovi Jánskému, který v prostoru před brankářem kotouč skvěle zpracoval a karlovarský brankář nestihl zareagovat.

To, že se nedisciplinovanost nevyplácí, zjistili hosté dvacet vteřin před koncem třetiny. František Skladaný se s kotoučem na holi probojoval přes celé hřiště až do útočného pásma a svou skvostnou jízdu dokonal střelou z pravého kruhu za Hüblova záda.

Začátkem druhé třetiny se podařilo energetikům znovu skórovat, ale bylo to těsně po odpískání, takže branka neplatila. Ve dvacáté šesté minutě mohl Dej ujet do nájezdu, ale byl zafaulován Kroupou a to se mu nevyplatilo. Gřegořek vystřelil od modré na bránu, kde nadvakrát dorážel kotouč Lukáš Pech a vyplatilo se to.

Litvínov na inkasovanou branku zvládl rychle odpovědět. Po vhazování přihrál Rindoš volnému Jurajovi Majdanovi, který z hranice pravého kruhu snížil na 3:2. Do konce utkání již Litvínov pouze dotahoval rozjeté karlovaráky.

V polovině utkání se skvělou brankou blýskl David Hruška, který zpoza branky poslal kotouč před bránu, ale místo dorážky se kotouč se štěstím odrazil od hole litvínovského brankáře přímo za jeho záda.

Po dvou minutách hosté zvládli svého soupeře přehrát a během přesilové hry od modré vystřelil Ivan Švarný. Mensator přes klubko těl před bránou na kotouč neviděl, a tak skončil v bráně. Do konce třetiny se již nikomu nepodařilo stav utkání změnit.

Třetí třetinu naprosto ovládli domácí, kteří využívali častého vylučování svého soupeře. Ve čtyřicáté třetí minutě poslal po faulu Lukeše rozhodčí hosty do tří. Toho energetici okamžitě využili. Pátou branku přidal Petri Kokko čímž využil v pořadí čtvrtou přesilovou hru.

Hosté již se stavem nedokázali nic udělat. Jejich trápení dokonal půl minuty před koncem utkání Václav Skuhravý, jenž využil další přesilovou hru a vybojoval tím pro svůj tým historický rekord v podobě šesti vítězných utkání v řadě.