Hraje se hodinu, ne jen dvě třetiny

Karlovy Vary – Ve 37. kole Tipsport extraligy hostila Energie Pardubice a do utkání vstoupila s přeskládanými útoky. Tento tah trenérům vyšel, ale duel si Energie prohrála sama poměrem 2:3.

12.1.2015

HC Energie Karlovy VaryFoto: DENÍK/Archiv KD

Radek Duda šel do druhé formace a jeho místo zaujal Michal Vachovec. Nutno říci, že první dvě lajny Energie hodně ožily. První třetina branku nepřinesla a ani mnoho pohledných šancí. Za zmínku stojí šance Vojty Tomečka, který v 16. minutě v pádu mohl otevřít skóre utkání.

Góly padaly tedy až ve druhé části. Ve 23. minutě se u hrazení uvolnil Michal Vachovec, vybruslil si před Kristana a propálil ho. Druhý přesný zásah přidal z trestného střílení Standa Balán a na 3:0 mohl zvýšit Radek Duda. Jeho trestné střílení se zastavilo o tyčku.

Zápas se ale hraje šedesát minut a hosté vstoupili do třetí části gólem. Prosadil se Tomáš Zohorna. Další branku přidal Nahodil a účet uzavřel Marcinko v přesilovce 5 na 3.

HC Energie K. Vary – ČSOB Poj. Pardubice 2:3 (0:0, 2:0, 0:3). Branky a nahrávky: 23. Vachovec (Balán), 34. Balán (TS) – 41. T. Zohorna (Marcinko, Píša), 48. Nahodil (Kaut, Sčotka), 52. Marcinko (T. Sýkora, Benák). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3745.

Karlovy Vary: Habal – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Bičánek, T. Dvořák – D. Hruška, Balán, Vachovec – V. Tomeček, R. Hruška, Duda – Koblasa, Skuhravý, Micka – Gorčík, Heizer, R. Pšurný.

Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Čutta, Korím – P. Sýkora, T. Zohorna, M. Špaček – Radil, Nahodil, Tybor – Gašparovič, Marcinko, Starý – Voženílek, Cetkovský, Kaut.

Hlasy trenérů po utkání:

Karel Mlejnek (K. Vary): „Opět se nám projevily naše staré bolesti. Víc jak dvě branky jsme naposledy vstřelili Spartě před Vánoci. Tentokrát to byly opět jen dvě, ačkoli příležitosti jsme měli. U druhé inkasované branky měl soupeř štěstí a třetí branku jsme Pardubicím doslova darovali po naší nedisciplinovanosti."

Miloš Říha ml. (Pardubice): „Vůbec jsme nehráli to, co jsme si zadali. Stav 2:0 pro nás byl ještě dobrý. Před třetí třetinou jsme přeházeli sestavu, dali jsme si jednoduché cíle a úkoly. Povedlo se a máme vydřené tři body."

12.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby