Místo zisku tří bodů a jednoznačné partie zbyl pardubickým hokejistům jeden usmolený bodík. Nechápavé pohledy Jandačovy družiny silně korespondovaly s rozradostněnými tvářemi Karlovarských. Nejvíce úsměvů rozdal David Hruška – hrobník domácích nadějí. Dva jeho zásahy = dva body pro Energii. Mistr zratil vedení 3:0 po první třetině a se Západočechy prohrál v domácí hale podruhé během čtrnácti dnů.

Před nečekaně prořídlými tribunami ČEZ Areny se v úvodní části servírovala zdařilá hokejová podívaná. A především ze strany Eatonu. Tři branky v síti Mensatora pravdivě dokumentovaly obraz hry.

Jenže Pardubice dominovaly pouze do 28. minuty. Pak zničehonic zamíchaly kartami početní převahy hostů. Snížení přišlo z hole Pecha, jenž střelou švihem vymetl horní roh Svobodovy svatyně. A o dvě minuty později byly Karlovy Vary v ještě tešnějším kontaktu, když se podařenou individuání akcí předvedl Zaťovič. Pardubický kouč Jandač reagoval odechovým časem. Jenže příval Karlovarských šancí neustával a Svoboda měl kupu práce. Eaton si o vyrovnání koledoval tak dlouho, až zápas do prodloužení poslal Hruška.

V něm spálil obrovskou šanci bek Mezei a z následného protiútoku rozhodl zápas po chytré přihrávce Pecha znovu Hruška.

Pavel Hynek (HC Eaton Pardubice): „Ztratili jsme doma zbytečně dva body. Přitom utkání jsme výborně rozehráli, vždyť jsme první třetinu vyhráli 3:0. Jenže náskok jsme ztratili vlastní nedisciplinova­ností. První gól jsme inkasovali ve třech. Hosté se dostali do zápasu a my byli hodně pasivní. Utkání jsme mohli prohrát už po šedesáti minutách. V prodloužení to bylo nedáš – dostaneš.“

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): „Měli jsme velmi špatných dvacet minut, absolutně bez pohybu. Dostali jsme takové zvláštní góly, především ten první. Od druhé třetiny přišel pro nás poněkud nepochopitelný zvrat. Vstřelili jsme dvě branky v přesilovkách. Vyrovnali a minutu a půl před koncem byla škoda tyčky Skladaného. Mohli jsme zvítězit už v normální hrací době.“

Fakta – branky a nahrávky: 4. Buchtele (Zohorna), 10. Nakládal (Starý), 18. Starý (Kaberle, Kolář I) – 28. Pech, 30. Zaťovič (Pech, Gřegořek), 55. Hruška, 64. Hruška (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bejček, Charvát, navíc Skladaný 10 minut OT. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 7650.

 HC Eaton Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Kočí, Kolář II Jillson, Mezei – Kolář I., Koukal, Starý – Somík, Cetkovský, Bartek – Rákos, Radil, Pineault – Kousal, Zohorna, Buchtele. Trenér: Jandač.

 Karlovy Vary: Mensator – Čutta, Kokko, Gřegořek, Sloboda, Dobroň, Mucha, Přindiš – Kumstát, Skuhravý, Dej –Hruška, Zaťovič, Pech – Skladaný, Procházka, Melenovský – Sailer, Košťál, Klíma. Trenér: Stavjaňa.