Hokejová extraliga juniorů otevřela své brány a mladíci Energie vstoupili do soutěže ziskem tří bodů.

První extraligový zápas v nové KV Areně sehráli karlovarští junioři na ledě malé haly, protože v pátek se velká hala připravovala na slavnostní zahájení sezony v rámci utkání Energie se Slavií.

Do utkání vykročili rázně, vynutili si převahu, kterou po dlouhém sólu korunoval gólem Jakub Mareček. Sparťané pak přidali a hned v první přesilovce, kterou v utkání hráli, dokázali vyrovnat. Karlovarským juniorům se vydařil vstup do druhé třetiny. Vynutili si přesilovku a za necelou minutu zaplula střela z hole Petra Přindiše za Novotného záda. Vedení si svěřenci trenérů Karla Mlejnka a Jaromíra Kverky udrželi až do 50. minuty, kdy opět v přesilovce vyrovnal střelecky disponovaný Szakal. Záhy po gólu naštěstí fauloval sparťan Veselý a euforii hostů zchladil přesilovkovým gólem Dominik Vaněk, který se nejrychleji zorientoval před brankou Novotného. Sparta se pak pokoušela zápas opět zdramatizovat, ale v 56. minutě vstřelil velmi důležitý gól opět Dominik Vaněk, který dostal nezištnou přihrávku před bránu a podtrhl tak výbornou hru celé formace v čele s centrem Mírou Hudákem. Hektický závěr utkání, včetně oslabení, pak junioři Energie zvládli a připsali si na své konto první důležité body.

HC Energie K. Vary      4
HC Sparta Praha        2

Branky: Vaněk 2, Mareček a Přindiš. Nahrávky: Rohan T., Hruška, Šik, Chaljavin a Hudák. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:2. Rozhodčí: Svoboda, Suchánek a Brejcha.