Nástup do utkání Středočeši Energii usnadnili. Medřický už ve 2. minutě fauloval a na trestné lavici se moc dlouho neohřál. Vysvobodil ho přesným zásahem Vachovec. Kladno ale nesložilo zbraně. Naopak. Dostalo chuť a když se dostal na trestnou karlovarský hráč, hodlalo Energii zatopit. Nepodařilo se. Ve vlastním oslabení ujeli dva hráči Energie kladenské obraně a gólman Lejsek opět kapituloval. Hosté to ale nevzdali a svoji přesilovou hru přece jen využili. V 15. minutě David Stach tečoval puk a snížil. Energii to ale chuť nevzalo, chlapci znovu zabrali a v 17. minutě Vaněk zavěsil vyražený puk pod víko odkryté brány a zvýšil už na 3:1.

Ve druhé třetině se rozjetá Energie brzy dostala do tlaku a hosté nestíhali. Z toho vyplynula přesilová hra. Frk se zmocnil vyraženého puku a přidal další branku. Přesně za dvě minuty po tomto úspěchu, se přes kladenskou obranu přehnal David Kellner a po přečíslení dva na jednoho prostřelil gólmana Lejska po páté. Ten opustil branku a nahradil ho Vojtěch Vokatý.

Dvojka mezi tyčemi Kladna si ale moc nezachytala. Na začátku 28. minuty dostala první gól. Tomáš Rohan jí překvapil střelou mezi betony. Pak se trefil Valerii Chaljavin, který ve 31. minutě zakončil své sólo. Za dalších 16 vteřin se opět prosadil David Kellner a Vokatý se vrátil na střídačku Kladna.

Návrat Lejska předznamenal kladenskou snahu zabránit úplnému debaklu. Hosté se více snažili a ve 36. minutě se v přesilovce trefil Tomáš Bušek. Vzepětí Kladna potvrdil ještě Vojtěch Butor, který přesnou ranou zápěstím upravil skóre na více přijatelný, z pohledu Kladna, pětigólový rozdíl.

V závěrečné části utkání se řešila jediná otázka. Zda se domácím podaří nastřílet Kladnu historicky nejvyšší počet branek. Ve dvojnásobné početní převaze se v 50. minutě prosadil Petr Přindiš a desátou branku vsítil o dvě minuty později Vaněk. Nakonec přidal do řádně nacpaných kladenských báglů ještě jeden gól Jakub Mareček.

Tým Karla Mlejnka a Jaromíra Kverky si pak závěr utkání vysloveně užíval a hokejem se bavil.

Energie K. Vary - KEB Kladno 11:3. Třetiny: 3:1, 5:2, 3:0. Branky K. Varů: Mareček 2, Vaněk 2, Kellner 2, Vachovec, Chaljavin, Přindiš, T. Rohan a Frk. Nahrávky: T. Rohan 3, Frk 3, Přindiš 2, Schusser 2, Kverka, Vaněk, Mareček, Vachovec, Kellner a Martin Rohan. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:2. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Grech, Havelec a Fiala.