Karlovy Vary – Hokejové play out vstoupilo do své druhé poloviny a karlovarská Energie hostila „sklenáře“ z Kladna.

První třetinu vyhráli domácí a to zásluhou přesné trefy obránce Davida Noska, který vstřelil svůj první gól v dresu Energie. Běžela 15. minuta, když se po opakované střele za Cikánkem rozvlnila síť.

Hosté vyrovnali ve druhé třetině a prsty v tom měla druhá formace. Ve 35. minutě se trefil Jakub Valský a vymetl nad Mensatorovou lapačkou v růžku branky všechny pavučinky.

Ve třetí třetině nastalo pořádné drama. Ve 47. minutě dostal Jaroslav Mrázek nabito od Tomana zpoza branky a Mensator neměl šanci. Jenomže domácí vyrovnali o tři minuty později. Ján Mucha stál přesně tam, kde měl. Skladaný pálil a obránce, který přišel z Českých Budějovic doklepl vyražený kotouč do branky.

Jenomže Kladno si převezlo Jardu Mrázka, který v 55. minutě při přesilovce našel Vítězslava Bílka a ten podruhé poslal hosty do vedení. V poslední minutě se podařilo vyrovnat Petru Kumstátovi v power play a drama pokračovalo. To ukončil v 63. minutě dorážkou Muchovy střely Petr Kumstát.

Karlovy Vary – Kladno 4:3 pp

Třetiny:1:0, 0:1, 2:2 – 1:0. Muži zápasu: Petr Kumstát – Jaroslav Mrázek. Branky a nahrávka: 15. Nosek (Košťál, Pech), 50. Mucha (Skladaný, Melenovský), 60. Kumstát (Němec, Pech), 63. Kumstát (Mucha) – 35. Valský (Kalla, Mrázek), 47. Mrázek (Toman, Kalla), 55. Bílek (Mrázek, Toman). Rozhodčí: Blecha, Mikula – Bryška, Chytil. Vyloučení. 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 2062.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Čutta, Prošek, Nosek, Loginov, Dobroň, od 24. Parýzek, Mucha – Hluchý, Košťál, Hřebejk, Skuhravý, Pech, Kumstát, Melenovský, Dej, Skladaný, od 24. Kuběna, Čachotský, Balázs. Trenér: Paleček.
HC Geus okna Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Toman, Dlouhý, Šmach, Mrázek, Procházka L. – Eberle, Patera, Diviš – Bílek, Kalla, Valský – Frolík, Kuchler, Bělohlav – Gengel, Melka, Procházka M. Trenér: Vejvoda.