Drama až do poslední minuty. V předehrávce 34. kola hokejové extraligy hostila karlovarská Energie liberecké Bílé tygry a připsala si tři body za vítězství.

První třetina vypadala, že bude v jasné režii domácích. Na začátku čtvrté minuty se po akci Petra Kumstáta trefil Jakub Čutta. V desáté minutě to už bylo 2:0, když se do listiny střelců zapsal Jaroslav Kristek. Jenomže hosté na konci prvního dějství dokázali vyrovnat. Stačilo jim na to pouhých padesát vteřin. V čase 17:19, poté co se hosté ubránili oslabení, snížil Lukáš Pabiška. Další prázdné okno domácí obrany potrestal Lukáš Zíb po přihrávkách Nedorosta a Nedvěda.

O přestávce muselo být v domácí šatně pořádně horko. Jenomže na výkonu energetiků to vůbec nebylo znát. Hosté posilněni dvěma brankami z první třetiny začali více bruslit a bylo jich plné kluziště. Ve 29. minutě Václav Pletka s Nedorostem a Nedvědem zamkli druhou formaci domácích před Mensatorem a jejich téměř minutové obléhání skončilo brankou. Autorem zásahu byl Václav Nedorost.

Na domácí tímto okamžikem padla ‚deka‘ a do konce třetiny se už nedokázali z ní probrat.

Třetí třetina vypadala v úvodu trochu jinak. Energetici si vytvořili určitý tlak. Na začátku 48. minuty se diváci dočkali. V přesilovce vyrovnal Marek Melenovský, když puk za Fikrtova záda tečoval Moravec. Energetiky polila živá voda. Za 44. vteřin otočil vývoj utkání Petr Kumstát, když využil přihrávku Skuhravého. Tímto okamžikem se začalo hrát nahoru dolů a jedna šance střídala druhou.

Domácí dokázali udržet závěr utkání a tak si připsali tři body.

Karlovy Vary – Liberec 4:3

Třetiny: 2:2, 0:1, 2:0. Muž zápasu: Petr Kumstát. Branky: 4. Čutta (Kumstát), 10. Kristek (Němec), 48. Melenovský (Kristek, Mudroch), 48. Kumstát (Skuhravý) – 18. Pabiška (Blatný, Šachl), 19. Zíb (Nedorost, Nedvěd), 28. Nedorost (Nedvěd, Pletka). Rozhodčí: Šindler – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:6 Jiruš (Lib) 10. min. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 3060.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Čutta, Duben – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, M. Procházka – Skladaný, Pech, Sailer – Dej, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček.
HC Bílí tygři Liberec: Hnilička – Moravec, Jiruš, Žabka, Zíb, Kajínek, Modrý, Hunkes, Vantuch – Nedorost, Nedvěd, Pletka – Podkonický, Kašpařík, Šimánek – Klimenta, Plodek, Víšek – Pabiška, Blatný, Šachl. Trenér: Filip Pešan.

Kristek: Konečně jsme vyhráli

Hokejisté karlovarské Energie po čtyřech porážkách konečně bodovali. V předehrávce 34. kola porazili Tygry z Liberce.

Centr druhé formace Karlových Varů Jaroslav Kristek jednu branku dal a u jedné asistoval. „Důležitější byla ta vyrovnávací branka. Ta nám hodně pomohla. Začali jsme si znovu věřit,“ začal se Kristek ohlížet za utkáním a pokračoval: „Navíc se podařilo Vencovi Skuhravému a Petrovi Kumstátovi přidat i čtvrtou branku.“

Klidní ale karlovaráci nebyli. „Naše psychika byla po posledních zápasech hodně dole. Navíc včera se podařilo Liberci rychle vyrovnat a ve druhé třetině se dostal i do vedení. V tom okamžiku jsme byli hodně dole,“ přiznal Kristek.

Asistent trenéra Mikuláš Antoník si po utkání zhluboka oddech. „Musím hráčům poděkovat za obětavost a nasazení, se kterým do utkání šli. Bojovali až do konce a konečně se nám podařilo získat vítězství, na které jsme tak dlouho čekali,“ pochválil své svěřence kouč.

Nový trenér Liberce Filip Pešan byl naopak velice mrzutý. „Za takovýto výkon jsme si zasloužili nějaký ten bod. Hráči bojovali až do konce. Nic méně musím Karlovým Varům pogratulovat k vítězství,“ zhodnotil kouč Bílých tygrů duel.