Energetici vyprovodili pardubický Moeller rozdílem pěti branek

Karlovy Vary — To byla paráda. Energie si ve 27. kole hokejové extraligy pohrála s Moellerem Pardubice a pohodlně si dokráčela pro tři body za vítězství 6:1.

28.11.2008

Energie si pohrála s Moellerem Pardubice a pohodlně si dokráčela pro tři body za vítězství.Foto: DENÍK/Jan Čech

V první třetině viděli diváci jednu branku a jedno neproměněné trestné střílení. V 11. minutě se prosadila čtvrtá formace Energie. Puk putoval v ose David Zucker, Jakub Bauer, Martin Zaťovič. Posledně jmenovaný vystřelil a Martin Růžička neměl šanci. Další vzrušení pro diváky přišlo v 19. minutě. Marek Melenovský si našlápl a řítil se na Růžičku. Pardubický Štrbák musel zatáhnout za záchranou brzdu a sudí a Mikula po jeho zákroku zkřížil ruce nad hlavou. Sám postižený se ujal exekuce, ale puk mu v poslední chvilce smekl z čepele.

Druhé dějství začali lépe hosté. Po dvaceti vteřinách putoval na trestnou lavici Košťál za podražení. Přesilovka Moeller trvala přesně 43. vteřin. Výstavní kombinaci druhé pětky zakončil Petr Koukal.

Energie také využila přesilovku. Ve 28. minutě, když seděl u trestoměřičů Snopek, vypálil od modré Michal Dobroň a poslal domácí do vedení. Domácí se touto trefou nadechli a do konce třetiny přidali ještě dva přesné zásahy. Ve 36. minutě se po křídle protáhl Lukáš Pech a přidal třetí branku. Dílo zkázy dokonal za další minutu a půl kapitán Václav Skuhravý.

Tak jako vlétly Pardubice do druhé třetiny, tak Energie nastoupila do třetí části. Vyloučení Havíře potrestal ve 41. minutě Jaroslav Kristek. Od tohoto okamžiku se utkání změnilo v přehlídku karlovarské ofenzivní síly. Po mnoha vyložených šancích přidal další branku v 52. minutě Lukáš Pech.

Pozápasové ohlasy

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen útočník Lukáš Pech, který dal dvě branky a k té třetí mu několikrát chyběl opravdu jenom kousek.

Stav 6:1 napovídá, že by mohlo jít o snadný zápas. „Tak pohodové utkání to rozhodně nebylo. Podle mého jsme si včera zasloužili vyhrát. Dobře jsme bruslili, dařila se nám i rozehrávka, a když už měli Pardubice nějakou tu šanci, tak ji dokázal Lukáš Mensator zlikvidovat,“ začal popisovat včerejší utkání forvard Lukáš Pech.

Co utkání rozhodlo?

Na tom se shodli jak autor dvou branek Pech, tak i pardubický trenér Václav Sýkora. „Hráli jsme důsledně před jejich brankou. Z rohu se jen těžko dávají góly. I když to bolí, tak je to prostor, ze kterého padá nejvíce branek,“ pokračoval Pech.

Trenér Sýkora navázal. „Myslím si, že jsme nebyli ani tak horším mužstvem, ani jsme nepropadli. Netlačili jsme se před branku a nebyli jsme po vítězství hladovější. To byl jeden z rozhodujících faktorů včerejšího zápasu. Vary chtěly vyhrát víc než my,“ posteskl si kouč.

Josef Paleček po delší době působil po utkání spokojeným dojmem. „Byly to těžce vybojované tři body. V polovině zápasu ještě nebylo nic rozhodnuto. Jsem velice rád, že se nám po delší době podařilo vstřelit více jak tři branky,“ ve zkratce zhodnotil utkání lodivod Paleček.

Karlovy Vary – Pardubice 6:1

Třetiny: 1:0, 3:1, 2:0. Muž zápasu: Lukáš Pech. Branky: 11. Zaťovič (Jakub Bauer), 28. Dobroň (Prošek, Kumstát), 36. Pech (Skladaný, Řezníček), 37. Skuhravý (Kumstát), 41. Kristek (Melenovský, Řezníček), 52. Pech (Skladaný) – 22. Koukal (Kolář, Starý). Rozhodčí: Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 3240.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Grof, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Čutta, Duben – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Sailer – Skladaný, Pech, Dej – Jakub Bauer, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček.
HC Moeller Pardubice: Růžička – Snopek, Čáslava, Píša, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Klejna – Tvrdík, Divíšek Pivko – Koukal, Kolář, Starý – Cetkovský, Blažek, Somík – Ondřej, Radil, Rákos. Trenér: Václav Sýkora.

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.