O vítězství rozhodl Polanský

Karlovy Vary : Předehrávka 36. kola extraligy: K. Vary – Třinec 3:4 po nájezdech.

8.10.2008

Byl to boj! Třinecký Zbyněk Hampl (vlevo) se snaží zastavit Jaroslava Kristka, který dobývá branku Romana Čechmánka.Foto: DENÍK/Jan Čech

Po týdnu se v lázeňské metropoli znovu představili Oceláři Třinec. V předehrávce 36. kola si body mužstva rozdělili v poměru 1:2, když vyhrál Třinec 4:3 po samostatných nájezdech. Minulý týden viděli diváci hokej, který se stěží dal pojmenovat extraligový. Včera to bylamnohem lepší kvalita.

První třetinu se diváci branky nedočkali, ale šancí na vstřelení gólu bylo víc než dost. Poměr střel hovořil jasně: 23:9. Roman Čechmánek měl co dělat, aby jeho konto zůstalo čisté. Až těsně před polovinou zápasu se 3040 diváků dočkalo. Do listiny střelců se zapsala čtvrtá formace. Přesněji Michal Zaťovič našel Davida Zuckera a ten nezaváhal.

Jenomže Oceláři dokázali odpovědět. V přesilových hrách se dvakrát prosadil Lubomír Sekeráš. Nejprve ve 33. min. vyrovnal a za další tři poslal svůj tým do vedení.

To, že se šlo podruhé do šaten za vyrovnaného stavu, zapříčinil obránce Jakub Grof. První pětka dokázala dostat hosty pod tlak. Puk putoval po trase Řezníček, Kumstát a střílející Grof. Střela karlovarského dělostřelce vymetla horní růžek třinecké branky.

Třetí část začaly oba celky opatrně. Převážně se bojovalo ve středním pásmu. Ani jeden tým se i přes vypracované šancene dokázal prosadit. V 51. minutě ujela dvojice energetiků Zucker – Dej, ale jejich akci výborným zákrokem zlikvidoval famózní Čechmánek.

O čtyři minuty později ale už byl krátký na střelu Jakuba Grofa, který dokázal třineckého obra prostřelit. Z vedení se Energie radovala minutu a jedenáct vteřin. Jako minulé úterý, tak i tentokrát se prosadil Jiří Polanský, a protože branka už v základní hrací době nepadla přišlo na řadu prodloužení.

Ale ani to nepřineslo rozhodnutí a musely rozhodnout nájezdy. První se rozjel třinecký Polanský a výstavním blafákem zavěsil. Energetik Hanzlík pak přestřelil. Exkarlovarský Vojtěch Polák jako druhý třinecký exekutor minul. Čtvrtý nájezd nedal Řezníček, na druhé straně neuspěl Melichárek. Melenovský tak musel dát, ale to se nestalo a Třinec si odvezl dva body.

V pátek se Energie představí na ledě Mladé Boleslavi.