Energie vyválčila dva body

Karlovy Vary — Pořádné drama si pro diváky připravili hokejisté Energie a Ústeckých lvů v prvním kole letního Tipsport cupu.

5.8.2008

Energie porazila Ústecké lvy až v prodloužení.Foto: DENÍK/Jan Čech

Zápas vyvrcholil prodloužením, které ukončil v 62. minutě Kristek.

Ústí od první minuty hrálo s energetiky vyrovnanou partii a také do zápasu lépe vstoupilo. V jedenácté minutě se ke slovu dostala dvojce Mikulík – Jan Kloz. Prvně jmenovaný se pokoušeli vystřelit, ale jeho nepovedená střela se proměnila ve výstavní přihrávku a u tyče stojící Jan Kloz už neměl problém zastrčit puk do branky.

Karlovy Vary odpověděly v 19. minutě. Hostující obránci udělali hrubou chybu, kterou vystihl Vítězslav Bílek a přesnou ranou nad vyrážečku nedal jinak výbornému Salfickému šanci.

Veliká bitva pokračovala i ve druhé třetině.

V přesilové hře, když u trestoměřičů seděl Gýna, sehrála obranná dvojice Energie rychlé a krásné představení. Grof s Řezníčkem si vyměnili puk a mladší z beků Jakub Grof výstavní střelou po třinácti vteřinách vrátil Gýnu zpět do hry.

Hosté odpověděli za dalších šest minut. To se do listiny střelců při signalizované výhodě zapsal obránce David Pojkar. Ve třetím dějství předváděl Salfický, proč si ho Ústí koupilo. Mezi třemi tyčemi doslova čaroval. Také proto dospěl zápas k prodloužení. To však po necelých dvou minutách ukončil Jaroslav Kristek.

Energie K. Vary 3
Slovan Ústí n. L. 2 pp

Branky: 19. Bílek, 26. Grof (Řezníček), 62. Kristek (Skladaný) – 11. Kloz (Mikulík), 32. Pojkar. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 1:0. Rozhodčí: Jebavý – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1850.
Muž zápasu: Dušan Salfický
Energie: Mensator (Sáblík) – Dobroň, Duben, Grof, Mudroch, Hanzlík, Němec, Prošek, Řezníček – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Procházka, Pech, Zucker – Skladaný, Kristek, Melenovský – Hluchý, Dej, Bílek. Trenér: Josef Paleček.
Ústí: Salfický (Fiala) – Gýna, Vágner, Klobouček, Zeman, Pojkar, Němeček, Brož, Mizera – Špila, Janků, Šagát – Čaloun, Mikulík, Pazourek – Sklenička, Přeučil, Novák – Kloz, Hanzl, Heřman. Trenér: Miroslav Hořava.

5.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Primátor Petr Kulhánek

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Ostrov – Již před startem podzimní části krajského přeboru ostatní účastníci krajského zájezdu označili ostrovský FK jako hlavního aspiranta na triumf v nejvyšší krajské fotbalové soutěži, za což je pěkný bonus v podobě postupu do divize.

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.