Juniorka se konečně rozstřílela a přivezla si tak z Valašska tři body

Karlovy Vary — Junioři Energie trpí odchodem útočníků do seniorské kategorie. Při druhém zápase Valašské tour to, ale znát nebylo.

24.9.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Havelka

Na led ZS ve Zlíně vyjeli karlovarští junioři v pátek odpoledne. Ve vyrovnané první třetině Energie dobře bránila a Petr Hruška pochytal všechny střelecké pokusy valašských ogarů. Ale ani domácí gólman Hampl se určitě nenudil.

V závěru druhé třetiny šel Zlín do vedení. Ve 39. minutě zápasu se prosadil Jakub Musil po přihrávce od Juraje Juríka.

V poslední části utkání se junioři Energie snažili vyrovnat. Gólman Hampl se však překonat nenechal. Karlovarští trenéři odvolali v závěru utkání Petra Hrušku z brány, ale ani hra vabank ke gólu v síti Zlína nevedla.

Gólman Hampl udržel čisté konto a naopak Honejsek trefil prázdnou bránu Energie.

RI Okna Zlín - Energie 2:0
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1. Vyloučení: 5:8, bez využití. Rozhodčí: Přibyl, Goňa a Bryška.

Vsetín v pátek vyhrál nad Kladnem a věřil, že přišel čas, kdy se týmu začíná dařit. Jenže úřadující juniorský mistr, Energie Karlovy Vary, konečně začal alespoň jedno utkání mistrovsky.

V první třetině nastřílel domácím pět gólů. Brankostroj Energie začal pracovat už v 1. minutě zápasu. Tomáš Rohan překonal gólmana Zavadila po přihrávce od Honzy Topinky. Valachy srazila inkasovaná branka do kolen a na skóre se to projevilo o necelé dvě minuty později, kdy brankář Zavadil musel čelit jedné dorážce za druhou. Nakonec se prosadil Tomáš Jakubal. V deváté minutě, po podobném závaru, se puk dostal za brankovou čáru po střele Hampla. Domácí se pak poněkud vzpamatovali a v 15. minutě Plachtovič z ostrého úhlu dorazil puk za Hruškova záda.

Naděje Vsetína navíc posílila darovaná přesilová hra, karlovarští junioři pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. Jenže i ve čtyřech se dá vstřelit branka a domácím to ukázala dvojice Honza Topinka a Tomáš Rohan. Třetinu snů pak Energie završila ve 20. minutě, kdy se před Zavadilem prosadil Honza Topinka.

Zavadil od druhé třetiny přenechal své místo v brance náhradníkovi a Vsetín se začal snažit o zkorigování výsledku. Měl na to dvojnásobnou přesilovku, ale Petr Hruška svůj tým podržel. Ve 33. minutě v pohodě hrající Tomáš Rohan prostřelil Hromadu. Puk se zastavil u tyče a zůstal ležet na brankové čáře. Zelenožlutí beci se ho snažili odpálit, rychlejší byl ale Míra Majer.

Karlovarští junioři se však ještě nezastavili. V poslední minutě druhé třetiny přečíslili domácí a postupovali ve třech na jednoho obránce. Po krásné souhře zakončoval Honza Topinka takřka do prázdné branky Vsetína. Do poslední části hry nastoupili i junioři Valašského hokejového klubu s tím, že už nemají co ztratit. Velkou šanci měl v 42. minutě Pořický a po něm se snažil zakončit Fabián. Petr Hruška se však překonat nenechal. Teprve ve 48. minutě se prosadil Vítek a v 51. minutě uzavřel účet zápasu Sýs.

VKH Vsetín - Energie 3:7
Branky: Rohan Tomáš 2, Topinka 2, Jakubal, Hampl a Majer. Nahrávky: Topinka 3, Rohan Tomáš 3, Majer 2, Hudák a Jakubal. Třetiny: 1:5, 0:2, 2:0. Vyloučení: 3:7, bez využití. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Hradil – Obadal a Goňa.