Vedení se ujali domácí. Z první vážnější šance je prosadil Kalla. Na 2:0 zvýšil nechytatelnou ránou Nádašdi a třetí trefu zařídil Novák, jenž z otočky zaznamenal svůj první gól v dresu Středočechů.

Odpovědi Energie přišly v rychlém sledu. K vymazání ztráty jí stačilo sedm minut.

Třiadvacet vteřin před koncem třetiny při avizovaném vyloučení Sailer snížil a hned ve 22. minutě se Kristekova formace prosadila podruhé — vyraženou rychlou střelu Melenovského zasunul opět Sailer. Třetí branku vstřelili hosté ve dvojnásobné početní výhodě tečovanou střelou Řezníčka.

Domácím vrátil střelou nad Sáblíkovo rameno Čurilla, za 51 vteřin však bylo opět srovnáno, když těžkou práci Skuhravého ocenil Kumstát.

Také ve třetím vzájemném utkání se šlo do poslední třetiny za smírného stavu a Kladenští ji poprvé neprohráli, protože přes svižný hokej gól nepadl. V prodloužení zastavilo dělovku varského Čutty břevno, v nájezdech se štěstí přiklonilo k domácím, jediným úspěšným střelcem byl ve čtvrté sérii Bělohlav.