Fanoušci Bílých Tygrů se dočkali. Po dlouhé sérii bez vítězství hokejisté Liberce zdolali v předehrávce 45. kola extraligy Karlovy Vary 3:1 a ukončili tak sérii sedmi porážek.

V tabulce se Liberečtí posunuli na 7. místo z dvanáctého, ovšem bodové rozdíly v této části pořadí jsou minimální a již po pátečním kole bude asi vše jinak.

Bílí Tygři potvrdili, že mistr z Karlových Varů je v této sezoně jejich oblíbeným protivníkem. Severočeši totiž vyhráli i čtvrtý ze čtyř dosavadních vzájemných zápasů, vesměs v normální hrací době!

Oba týmy do důležitého souboje okamžitě nasadily své čerstvé posily obranných řad. V libereckém dresu se poprvé představil z Třince získaný Výtisk, dres Západočechů zase oblékl Nosek, jenž přišel do Karlových Varů ze Zlína výměnou za útočníka Kristka.

Liberec měl tentokrát drtivý vstup do zápasu. Ve 4. min. v přesilovce při vyloučení Skladaného Víšek, ač tísněn, přiťukl kotouč volně stojícímu Podkonickému, který zavěsil pod víko Mensatorovy branky – 1:0. Po necelých dvou minutách Mensator sice vyrazil bombu Podkonického, ale jen na Nedvěda, který neměl problém – 2:0.

Na druhé straně sklidil aplaus tentokrát méně zaplněných ochozů ukázkový semafor Pince po střele Skladaného.

Hosté v druhé třetině výrazně přidali a domácí se dostávali chvílemi pod obrovský tlak. V 31. minutě byl zraněn v souboji u mantinelu karlovarský Zjuzin a odešel s pochroumaným ramenem do kabiny. V 34. minutě Karlovy Vary v přesilovce (vyloučen Derner) snížily. Loginovovu ránu od modré tečoval Skuhravý.

V poslední třetině padl ještě jeden gól, kterým tak ve 49. minutě Liberec odskočil opět na dvoubrankový rozdíl. Nedvěd se obtočil kolem hostujícího obránce, vystřelil z otočky, Mensatorovi kotouč propadl za záda, kde ho pohotově uklidil Podkonický – 3:1.

Hostům v závěru nepomohla čtyřiapadesátivteřinová hra bez brankáře, Liberec si výhru pohlídal a po delší době si oddechl.

Liberec – Karlovy Vary 3:1

Třetiny: 2:0, 0:1, 1:0. Muž zápasu: Podkonický. Branky a nahrávky: 4. Podkonický (Víšek, Čakajík), 6. Nedvěd (Matějovský, Podkonický), 49. Podkonický (Nedvěd) – 34. Skuhravý (Loginov). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Kis, Prchal. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 4456.

Liberec: Pinc – Jareš, Výtisk, Moravec, Derner, Rýgl, Čakajík, Holub, Malkamäki – Podkonický, Nedvěd, Matějovský – Bartovič, Kašpařík, Vantuch – Špaček, Plodek, Víšek – Ondřej, Blatný, Dušek. Trenér: Kalous.
Karlovy Vary: Mensator – Němec, Loginov, Nosek, Mucha, Dobroň, Čutta, Parýzek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Melenovský, Hřebejk – Zjuzin, Pech, Skladaný – Zucker, Kuběna, Hluchý – od 31. navíc Zaťovič. Trenér: Hynek.