Melenovský rozhodl v nájezdech

Litvínov — Drama hodné bojů play off předvedl v Litvínově jak domácí celek, tak Karlovy Vary.

2.3.2009 2

Play off, první zápas Litvínov – Karlovy Vary.Foto: DENÍK/Zdeněk Koza

Čtvrtfinále play off otevřelo své brány na Zimním stadionu Ivana Hlinky mezi karlovarskou Energií a severočeskými borci z HC Litvínov. A že to bude boj až do konce zápasu bylo jasné ještě před utkáním.

„My nejsme favorité. Litvínov nás dokázal třikrát v sezoně porazit a navíc letos začínáme venku. To ale nemění nic na skutečnosti, že chceme jedno utkání venku vyhrát,“ řekl trenér Energie Josef Paleček.

Skvělé utkání naplněné šancemi na obou stranách včetně několika nastřelených tyček, velkých závarů před oběma brankáři, kteří mnohokrát vytáhli doslova zázračné zákroky, tak to bylo první utkání čtvrtfinále play off v Litvínově.

V domácím dresu se po zdravotních komplikacích objevil jak Viktor Hübl, tak především litvínovská ikona Jiří Šlégr, ale skóre zápasu otevřeli hosté. Když se prosadila elitní formace hostí, konkrétně kapitán celku Václav Skuhravý, který se s dávkou štěstí dostal k odraženému puku a v 8. minutě prostřelil Hübla.

Skóre na vrub Litvínova se měnilo až ve druhé třetině, když se podařilo Melenovskému ve 25. minutě výborně zpoza branky najít Procházku, který se nemýlil. S domácími už to začalo vypadat špatně, ale naštěstí pro ně se do týmu po zranění vrátil excelentní střelec Viktor Hübl a nechal dvoubrankové vedení Varům jen necelé dvě minuty.

Ve 26. minutě totiž sám nastřelil puk na Mensatora a pak po asistenci důrazného Trávníčka překonal výborně chytajícího Mensatora poprvé a snížil na 1:2. Následujících deset minut byl k vidění perfektní hokej ve kterém za delší konec tahali především hosté, ale branku, a to vyrovnávací vstřelili domácí. A ne ledakdo. Lukáš Rindoš v této sezóně na svou první branku čekal až do 35. minuty tohoto utkání. Opět se projevil důraz Trávníčka, který vybojoval puk u mantinelu, poslal jej před branku a Rindoš zavěsil. V první chvíli to vypadalo, že tomu mladý hráč ani nevěří. To bylo ve druhé třetině vše.

Třetí třetina nesla jasné atributy play off. Hra se vyrovnala přičemž ani jeden z celků nechtěl inkasovat, což dovedlo tento zápas až do prodloužení. V tom se blýskl nádherným zákrokem lapačkou domácí Jaroslav Hübl, který tak zabránil Němcovi v rozhodnutí při nařízeném samostatném nájezdu.

Utkání tedy dospělo až v trestná střílení, která rozhodl trefou Melenovský.

Litvínov – Karlovy Vary 2:3 sn

Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:0. Muž zápasu: Václav Skuhravý. Branky: 26. V. Hübl (Kubinčák), 35. Rindoš (Trávníček) – 8. Skuhravý (Kumstát), 25. M. Procházka (Melenovský). Rozhodčí: Šindler, Šír – Blümmel, Barvíř. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0 Oslabení: 0:0. Diváci: 6680.

HC Litvínov: J. Hübl ml. – Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, Skuhrovec – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Trávníček – Bahenský, Branda, Jenáček – Rindoš, Heinisch, Bednařík. Trenér: J. Hübl st.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Duben, Čutta, K. Černý – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Sailer, Hluchý – Skladaný, Melenovský, M. Procházka – Zaťovič, Pech, Zucker. Trenér: Josef Paleček.

Autor: Zdeněk Koza

2.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby