Poslední dva bodíky si Západočeši připsali na svůj účet po středečním utkání s Kladnem, když zvítězili 3:2 v prodloužení.

S Kladnem jste doslova vydřeli dva body. Jste spokojeni?
Určitě jsme spokojeni se dvěma body, ale ta hra nebyla podle našich představ. Musíme zlepšit náš výkon.

Výborně se vám povedl vstup do zápasu. Už ve druhé minutě jste vedli. Uklidnilo vás to?
Trochu ano, ale veliká škoda byla, že jsme nepřidali další branku. Na druhou stranu jsme inkasovali a po většinu utkání jsme se trápili. Dokonce jsme i prohrávali a nakonec jsou pro nás dva body velice cenné.

Na konci třetí třetiny jste si vypracovali tři vyložené šance…
V závěru to byla z naší strany určitá křeč. Kladno zalezlo před vlastní branku a nám nezbývalo se do nich tlačit. Vytvořili jsme si řadu šancí, ale bohužel nám tam nic nespadlo.

Středočeši potřebují více body než vy. Nezaskočilo vás trochu Kladno, když předvádělo místy až urputnou defenzívu?
Poslední zápas, který tady odehráli, předváděli to samé. My jsme s tím i trochu počítali a do utkání jsme s tím šli. Škoda toho, že se nám nepodařilo vstřelit další branku. Nechali jsme si dát dva hloupé góly, které nás stáli jeden bod. Na druhou stranu můžeme být spokojení s tím, jak to dopadlo.

Utkání rozhodl Ondřej Němec tím, že proměnil v prodloužení trestné střílení. Kdo určil, že pojede on?
Trenér rozhodl. On teď v poslední době proměnil několik nájezdů a asi si věří. Zaplať díky bohu, že mu to tam spadlo.