Zvlášťě skalp kolínských Draků může hráče SKV Sharks Karlovy Vary těšit. Důvod? Vítězstvím si pojistili celkové prvenství po základní části sledge hokejové ligy.

„Do Kolína jsme jeli oslabeni o Geiera, ale i Drakům chyběli klíčoví hráči jako Šafránek či Pabst. Odehráli jsme velice dobré utkání, které jsme navíc zvládli i po střelecké stránce,“ liboval si kapitán karlovarského mužstva Jiří Berger.

Další výhra v Budějovicích už pak byla jen labutí písní Karlovaráků.

Zvláště pak kapitán Sharks řádil na zimním stadionu v Jindřichově Hradci jako utržený ze řetězu, když zařídil všechny branky svého týmu. A aby toho nebylo málo, přidal k tomu i jeden desetiminutový trest.

„Hned po utkání s Kolínem jsme zamířili do Jindřichova Hradce, takže jsme měli málo času na regeneraci, proto jsme také čekali těžší zápas, což se pak v zápase potvrdilo. Budějovice hrály velmi dobrý sledge hokej a výkonnostně šly hodně nahoru. Nám se však dařilo střelecky a myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě,“ lebedil si snajpr Sharks.

Karlovarští Žraloci tak kolo před koncem základní části usedli na trůn, z kterého budou vyhlížet svého soupeře pro první kolo play off sledge hokejové ligy.

„Uvidíme, jak to dopadne. Aspirantů na postup do play off je ještě hodně, takže se necháme překvapit, s kým se střetneme,“ uzavřel útočník úřadujícího mistra sledge hokejové ligy.

Výsledkový servis

Draci Kolín – Sharks KV 2:4

Branky: 10. Dobruský (Kubeš), 26. Raul (Kubeš) – 2. J. Berger (Janko), 15. Hrbek (Forgo), 24. J. Berger (Kašpar), 40. Nejedlý (J. Berger). Třetiny: 1:2, 1:2, 0:0. Rozhodčí: M. Tasch – J. Tasch, Hollerová. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 20.

Draci Kolín: Uhlemann – Kubeš, R. Buhr, Dobruský, Hron, V. Buhr, Raul, Glier, Novák, Najbrt.
SKV Sharks Karlovy Vary: Janoušek - Hrbek, J. Berger, Nejedlý, Janko, Lindák, Jeřábek, Kašpar, Srb, Frous, Forgo.

Č. Budějovice – Sharks 2:4

Branky: 36. Klíma (Podhradský), 45. Kovář (Hornich) – 6. J. Berger, 29. J. Berger, 33. J. Berger (Janko), 38. J. Berger (Hrbek). Třetiny: 0:1, 1:3, 1:0. Rozhodčí: Hamr, Slavík. Vyloučení: 1:2 navíc J. Berger 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 17.

B. B. Budweiser Kings: D. Švec (Havelka) - Podhradský, Klíma, Rumplík, Kovář, Dvořák, David, Kalina, Hornich.
SKV Sharks Karlovy Vary: Janoušek - Hrbek, J. Berger, Nejedlý, Janko, Lindák, Jeřábek, Kašpar, Srb, J. Švec, Forgo.