Přetahovaná až do úplného konce

KARLOVY VARY - Otloukánci ze čtvrté formace rozhodli vyrovnaný zápas. Dali dvě branky ze tří.

23.11.2007

Kladenský Pavel Patera se dokázal prosadit až v samém závěru utkání, když snižoval na 3:1.Foto: DENÍK/Jan Čech

Do lázeňského města dorazil poslední celek extraligové tabulky Geus okna Kladno. Středočeši bojovali až do úpného konce zápasu, ale na konec si odvezli porážku.

První vážnější situaci si vypracovali domácí. Hosté nedokázali vyhodit puk, který zachytil Milan Hluchý. Nastřelil ho na branku a brankář Středočechů Orct se měl co otáčet, když před ním nebezpečně tečoval Milan Procházka.

Déletrvající tlak si vytvořily Karlovy Vary v sedmé minutě. Sudí Šindler signalizoval vyloučení hostujícího hráče. Ondřej Němec nahodil puk, kterého se zmocnil Pavel Kuběna a pohotově ho dorazil za Orcta. 1:0.

Druhá část hry se nesla v duchu častého vylučování. V boxech u trestoměřičů se dohromady vystřídalo osm hráčů.

Druhé branky v Kladenské síti se dočkalo 3320 diváků dočkalo ve 29. minutě. Aleš Padělek vystřelil z ostrého úhlu. Jeho pokus Zdeněk Orct ještě zlikvidoval, ale na překvapivou dorážku Bahenského už dosáhnout nestačil.

Třetí třetina začala ve stejném duchu jako druhá. Na trestné lavici odpočívali čtyři hráči najednou. Výhodu jednoho nebo dvou mužů v poli navíc nedokázal využít ani jeden z celků, přesto branka padla při nestandardním počtu hráčů. V oslabení ujel kapitán Energie Václav Skuhravý. Podél hrazení si to hnal na branku, ale k údivu všech zvolil zajímavou kličku. Nenatlačil se před branku, ale objel jí a odrazem o pravý Orctův beton zasunul puk do branky.

Kladenští „Sklenáři“ se v závěru utkání snažili dostat na dostřel branky, ale pokaždé narazili na zelenou hradbu, kterou vystavěli karlovarští na modré čáře.

Minutu před koncem základní části byl vyloučen Lukáš Pech a čisté konto Mensatorovi zhatil Patera.

Energie Karlovy Vary - Geus Okna Kladno 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Kuběna (Němec), 29. Bahenský (A. Padělek), 47. Skuhravý (Prošek) - 60. Patera (Gulaš).
Rozhodčí: Šindler - Lhotský, Svoboda.
Vyloučení: 8:7, navíc Schnabel (Kladno) 10 min.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 3320.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Řezníček, Grof, Duben, Jiří Hanzlík, Prošek, Němec, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Milan Procházka, Pech, Hluchý - Bahenský, A. Padělek, Kuběna. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Kladno: Orct - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Schnabel, Ševc, Štěpánek, od 41. navíc Šmach - Gulaš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - od 41. navíc Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.

23.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Primátor Petr Kulhánek

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Ostrov – Již před startem podzimní části krajského přeboru ostatní účastníci krajského zájezdu označili ostrovský FK jako hlavního aspiranta na triumf v nejvyšší krajské fotbalové soutěži, za což je pěkný bonus v podobě postupu do divize.

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.