Dorost uspěl jen na polovic

KARLOVY VARY - V sobotu podlehli dorostenci v devátém kole Třinci ,ale v desátém zdolali Havířov.

2.10.2007

HC Oceláři - HC Energie 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Branky: Frk a Kverka.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 2:1.
Rozhodčí: Jandík.

Oceláři naladěni v pátek večer výraznou výhrou svého týmu mužů, výborně začali a po první třetině vedli o dvě branky. Dorostenci Energie své šance v úvodní části zápasu neproměnili, ale stále se snažili o zvrat v utkání.

Závěrečná třetina byla pak na branky nejbohatší. Karlovarští dorostenci více riskovali, ale stále se jim nedařilo překonat třineckého brankáře.

Teprve až za stavu 4:0 se ujala střela Martina Frka. Zanedlouho se ještě trefil Jaromír Kverka, ale to bylo ze strany Energie všechno. Třinec to tedy dokázal. Jako první v letošní sezoně porazil dorost Energie.

HC Havířov - HC Energie 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Branky: Hampl 3, Putyera, Flieger a Chocholáč.
Vyloučení: 1:6.
Využití: 2:0.
Oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Krenželok.

Dorostenci Energie se v Havířově ujali vedení gólem v oslabení. Skvělou práci odvedl Honza Putyera. Černí panteři pak záhy vyrovnali, ale v sedmnácté minutě opět strhl vedení na stranu Energie Jarda Flieger.

Energii vyšel skvěle nástup do 2. třetiny. Andy Hampl, po přihrávce z hole Schussera, zvýšil na 3:1. Ve 23. minutě domácí korigovali skóre zápasu v přesilovce. Za dalších šest minut havířovský centr Ševčík dokonce vyrovnal, ale dorostenci Energie se tím nenechali zaskočit. Dvě vteřiny po polovině utkání rozvlnil síť za zády gólmana Strmeně opět Hampl, který ve 37. minutě zakončil svůj čistý hattrick. Andyho třetina se ukázala jako rozhodující pro celý vývoj zápasu.

V 53. minutě zvýšil vedení Energie Martin Chocholáč a vzápětí se tým trenérů Karla Mlejnka a Zdeňka Houdka ubránil další přesilovce. Domácí se pak ještě snažili něco s výsledkem udělat, ale ztroskotávali na obraně Energie a co prošlo, to pochytal Láďa Habal. Labutí písní Havířova byl gól ve dvojnásobné přesilovce, který jen korigoval konečný výsledek.

Aktuálně první celek dorostenecké extraligy hraje další dvě utkání doma tento víkend od 12 hodin.