KARLOVY VARY - Dorostenecká extraliga pokračovala dalšími dvěma koly a mladíci Energie byli velice úspěšní.

Branky: Kverka.
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0.
Vyloučení: 5:8, bez využití.
Rozhodčí: Dvořák.

V pátečním utkání se karlovarští dorostenci ujali vedení hned v první minutě zápasu a nakonec se ukázalo, že gól Jaromíra Kverky rozhodl o zisku tří bodů. Ve vyrovnaných soubojích týmů z horní poloviny tabulky bude o osudu utkání zřejmě rozhodovat každá maličkost.

Ve 28. kole přijel do lázeňského města severočeský Litvínov.

HC Energie 4
HC Chemopetrol 2

Branky: Frk 2, Vaněk a Liška.
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2.
Vyloučení: 7:6, vyšší tresty (10 min.) 1:1. Využití: 1:0.
Rozhodčí: Brček.

Svěřenci trenérů Karla Mlejnka a Zdeňka Houdka nastoupili v sobotu na karlovarském ZS proti tradičnímu soupeři, chemikům z Litvínova. Hned v úvodu hráli Severočeši s příliš mnoha hráči na ledě a ke smůle Smolíka to hlavní arbitr pískl. Přesilovku dorostenci Energie nevyužili, ale jejich tlak na bránu Mahdala byl stále silnější. Blízko ke gólu měl Ondřej Dlapa, který sice překonal brankáře, ale puk se zastavil na brankové čáře. Další šanci měl Martin Frk. Dostal se k odražené střele, jenže litvínovský brankář se stačil přesunout.

Na začátku 16. minuty se karlovarští dorostenci dokázali konečně prosadit. Úsilí Martina Frka a Daniela Záhory, přineslo dlouho očekávané ovoce a Energie se zaslouženě ujala vedení.

Chemici měli na začátku druhé třetiny početní výhodu a v ní řadu šancí. Václav Endal ale chytal s přehledem, a tak se nakonec opět radovali domácí. Ve 23. minutě Adam Fusek našel na modré Dominika Vaňka a ten se trefil k tyči. Zápas gradoval, hosté totiž ještě nezahodili flintu do žita. V oslabení ujel Michal Březa a ocitl se zcela volný před Václavem Endalem. „Endy“ předvedl bravurní zákrok. Energie pak přece jen přesilovku využila. Hráčům se vyplatil důraz a důslednost. Puk doslova dotlačil za Mahdalova záda Ondřej Liška po nahrávce od Michala Vachovce.

V závěrečné části hry se Litvínovští snažili o zvrat v utkání, ale nejdříve opět inkasovali. Trefa Martina Frka byla vskutku parádní. Tento gól hosty hodně naštval, a když se v 52. minutě trefil litvínovský útočník Jurčík, začali černožluté litvínovské vosy po ledě skutečně létat. Dvě minuty před koncem se Jurčík trefil ještě jednou a hosté se odhodlali ke hře bez brankáře. Karlovarská obrana se ale dobře zkoncentrovala a hráči žádné drama nepřipustili.

11.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Déčkaři své Divadelní putování zakončili v Jakubově

Karlovy Vary - Divadelní studio D3 rozšířilo své kočovné působení. Po legendárním Vagantu letos poprvé vyrazil na svou pouť DivPut, jinak známý také jako Divadelní putování.

Rytířům první příprava sedla, Vary přehráli 3:0

Kladno – Druhé přípravné utkání před sezonou hokejisté Kladna už zvládli. Nově rodící se tým se předvedl poprvé před sedmi stovkami vlastních diváků v dobrém světle a ještě na jaře extraligové Karlovy Vary přehrál 3:0. Závěr utkání sledoval i hvězdný majitel klubu Jaromír Jágr.