Výhru zařídil Melenovský

KARLOVY VARY / ČESKÉ BUDĚJOVICE - Gólman Lukáš Sáblík v posledních dvou zápasech dostal pouze jednu branku.

9.1.2008

Karlovarský Miroslav Duben posílá u hrazení k zemi domácího Viktora Hübla.Foto: DENÍK/Václav Pancer

Ve 39. kole extraligy zavítala Energie na led jihočeského Moutfieldu a svedla vyrovnaný souboj, který rozhodly až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Marek Melenovský a hosté si připsaly dva body za výhru 1:0.

První třetina a stejně tak i celý zápas se nesly v rychlém, ale fyzicky velice náročném tempu.

Do první vážné šance se dostali domácí. V šesté minutě vypálil Bolf od modré a před Sáblíkem tečoval nikým nehlídaný Šimánek. Na štěstí pro energetiky, tato šance zůstala nevyužita. Na další tutovky a vážnější šance si diváci museli počkat do druhé třetiny.

Ve 22. minutě se před Cháberou zjevil Václav Skuhravý. Snažil se zasunout puk mezi nohy gólmana, ale to se mu bohužel nepuvedlo. Pohotový Chábera, který vychytal v posledním vzájemném zápase nulu byl rychlejší. Na počátku 27. minuty českobudějovický brankář výrazně podržel své mužstvo, když zneškodil velkou šanci hostí. Po chybě Sičáka v rozehrávce Kumstát skrz brankovištem přihrával Skuhravému a hostující diváci viděli již téměř jistý gól. Domácí gólman však mrštným zákrokem radost hostů zmařil. A chvíli po zázračném zákroku Chábery se ukázal i jeho protějšek Sáblík. Ten totiž čelil šanci Brabence z ideální pozice, ve které jej v nájezdu dvou útočníku na jednoho obránce našel Hübl a se střelou prvně jmenovaného si poradil.

Branky se diváci nedočkali ani ve třetí třetině, i když se obě mužstva úporně snažila a na řadu, tak muselo přijít prodloužení. V tom si domácí při vyloučení Mudrocha vytvořili několik šancí, ale v ochozech to pokaždé jen zahučelo.

Diváci se tak dočkali branek až při penaltách. Rozhodla až pátá série, když se střelou mezi nohy trefil Marek Melenovský.

9.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.