Junioři postoupili do čtvrtfinále

KARLOVY VARY - Rozhodující zápas osmifinále sehráli včera karlovarští junioři se stejně starým výběrem Mountfieldu České Budějovice.

1.3.2008
Fotogalerie
8 fotografií

Junioři HC Energie vs. HC Mountfield České BudějoviceFoto: DENÍK/Jan Čech

Na konci se radovali energetici, když vyhráli 3:2 v prodloužení. Jak k tomu došlo?

Na začátku čtvrté minuty poslal hosty do vedení Martin Havran. Další branky se několik desítek diváků dočkalo až ve 45. minutě. Podruhé rozvlnil síť za brankářem Pancem Stanislav Polodna a s celkem domácích to vypadalo zle. Jenže na začátku 51. minuty se energetici dočkali. Kontaktní branku vstřelil Jakub Mareček.

Domácí se vrhli na soupeře a začali roztáčet kolotoč. Do konce třetího dějství zbývalo 44 vteřin, když proklouzl puk mezi betony brankáři Klestilovi a Vít Budínský se radoval z vyrovnávací branky a na řadu přišlo prodloužení.

Na ukazateli skóre svítilo 66:32 a karlovarský Jan Topinka se stal hrdinou zápasu. Energie porazila i napodruhé v prodloužení České Budějovice.

Tentokrát 3:2 a postoupila do čtvrtfinále play off.

Energie K. Vary 3 pp
Mountfield Č. Budějovice 2
Branky: Mareček, Budínský, Topinka – Polodna, Havran.
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 – 1:0.
Energie: Panec – Schmidt, Přindiš, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan , Šnajdr, Topinka, Hudák, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, Kuběna, Rohan.

(jč)

Junioři vyhráli až v prodloužení

To, že se bude hrát třetí rozhodující utkání zařídil, přesnou trefou Rastislav Dej. Hrozbu, že sezona skončí předčasně, junioři Energie odvrátili za pět minut dvanáct.

HC Energie Karlovy Vary 2 pp
HC České Budějovice 1
Branky: Šnajdr a Dej.
Nahrávky: Schmidt a Přindiš.
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1, 1:0.
Vyloučení: 11:4. Bez využití.

Po prohře v Českých Budějovicích museli svěřenci trenérů Mikuláše Antonika a Zdeňka Kostourka ve čtvrtečním utkání vyhrát, aby jim zůstala naděje na postup do dalšího kola play off.

Jihočeši se spoléhali na svého gólmana Klestila a ten skutečně nezklamal. Energie od 50. minuty vedla, závěr se blížil a Budějovice vyrovnaly.

Drama vrcholilo v prodloužení, každá střela mohla zápas a celou sérii ukončit. V 70. minutě zápasu se k radosti karlovarských juniorů trefil Rastislav Dej.

Význam utkání určoval děj. Karlovarští junioři museli útočit a také začali velmi aktivně. Budějky se bránily, celou první třetinu zcela bezchybně. Největší šanci domácích ve 12. minutě, ve které se ocitl po přihrávce od Budínského zcela volný Pavel Kuběna, zhatil Klestil.

Ve druhé třetině měl ve 24. minutě dobrou příležitost ke vstřelení gólu Honza Topinka. Ujel obráncům Mountfieldu a ocitl se sám před brankářem. Zamířil však nad branku. Tomáš Klestil se pak ještě párkrát zapotil, než vychytal všechny střely útočníků Energie. Překonat ho však nedokázali.

Od začátku poslední části hry Energie tlačila soupeře a střílela na Klestila ze všech pozic. Ve 49. minutě ho jako první překonal zcela volný Martin Šnajdr. Hubený náskok neumazal nic z dramatického náboje utkání. Hráči se snažili neudělat chybu, ale scénář dramatu se vrchovatě naplnil minutu před koncem utkání. Budějovický útočník Martin Zíb vyrovnal.

V prodloužení se hrál zřejmě nejlepší hokej dne. Energie měla nůž na krku a hosté byli kousíček od postupu. Blížil se závěr prodloužení a naděje na postup do čtvrtfinále oživil pro Energii Rastislav Dej. Přesně trefil puk do odkryté branky.

1.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vyraboval několik chatek, teď mu za to hrozí roky ve vězení

Zmlátil ženu před dětmi, policie ho z bytu vykázala

Posilněni alkoholem se do sebe pustili jako malí kluci

Karlovy Vary - Opilí muži se do sebe pustili a létaly nejen facky.

Soutěž: Zahrajte si s námi o lístky na Čokofest

Karlovy Vary - V pátek začíná jedinečný Čokofest, největší sladká událost u nás a Deník má pro své čtenáře soutěž o 10 lístků na neděli do karlovarského Lidového domu a čokohody.