Ve druhém a třetím kole, které se odehrálo v Plzni, přivezli hokejbalisté z Ostrova důležité tři body.

Nejdříve se utkali ve Štruncových sadech s týmem Hradiště Bulldogs. Toto utkání vyhráli Ostrovští díky brankám Rybky, Davida, Bartha a Elbla 4:2.

Ve druhém duelu zamířili na hřiště Třemošné, kde je prověřila místní rezerva. Utkání se však hokejbalistům Atlantisu nevyvedlo podle jejich představ a konečný výsledek 8:1 ve prospěch Třemošně mluví za vše.

Čestný úspěch hostí tak zaznamenal ve druhé třetině Josef Rakušan. „My jsme jeli k plzeňskému dvojzápasu s cílem získat nějaký ten bodík, až na duel s Třemošnou se nám to snad podařilo,“ ohlédl se trenér Atlantisu Ondřej Vízdal.

O víkendu pak nastoupili hráči Ostrova k premiérovému utkání v domácím prostředí, ve kterém navíc v karlovarském derby hostili tým Žraloků.

Od úvodních minut si Ostrovští vytvořili v utkání mírnou převahu, ale paradoxně to byl soupeř, který se ujal vedení. V prostředním dějství však domácí přidali na důrazu a brankami Rakušana, Lemáka a Bartha otočili skóre ve svůj prospěch.

V závěrečné třetině opět Atlantis chyboval v obraně a soupeř toho dokázal využít. Ostrov se však rychle oklepal a brankou Topora opět Žralokům odskočil na dvoubrankový rozdíl.

Žraloci ale zápas před koncem zdramatizovali, když dokázali využít svou přesilovou hru, ale na víc už jim nezbyl čas. Domácí svou bojovností a nasazením uhájili těsné vítězství a do tabulky si tak připsali další důležité body. V tabulce se tak posunul Atlantis na průběžnou čtvrtou příčku.

„Derby pro nás nebylo vůbec lehké. Jako tým máme určitou mentalitu, kdy v zápasech, ve kterých bychom měli vítězit, se neuvěřitelně trápíme, ale s tím už bojujeme dlouho. Přesto výkon se Žraloky hodnotím nejpozitivněji ze všech čtyřech odehraných zápasů. Ačkoliv se nám jako obvykle moc nevydařil začátek ani konec zápasu, přesto tým odvedl dobrou práci a objevily se tu prvky, které chceme, aby zdobily naši hru,“ zamyslel se Vízdal.