Karlovy Vary — Roztočila se kola dorostenecké a juniorské extraligy.

14.9.2008

HC Energie Karlovy VaryFoto: DENÍK/Archiv KD

Junioři

HC Havířov – HC Energie 4:3
Branky: Martin Rohan, Fusek a Chaljavin. Třetiny: 1:2, 2:1, 1:0. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. Rozhodčí: Trombík, Barteček a Kouba.

Dlouhá cesta do města horníků nebyla pro juniory Energie žádným problémem a hned od začátku zatlačili domácí do defenzivy. V polovině zápasu vedli karlovarští junioři již o dvě branky, ale houževnatý soupeř se vzdát nechtěl. Ještě do konce třetiny se domácím podařilo skóre srovnat. Do poslední části hry nastoupila Energie s odhodláním strhnout vítězství na svou stranu. Deset minut prakticky nepřetržitě dobývala branku „Panterů“, ale gól z toho nebyl. Domácí se pak ještě jednou prosadili, a body zůstaly na jejich ledě.

HC Třinec – HC Energie 4:0
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jeřábek, Poruba a Vengřín.

Druhý zápas na severu Moravy karlovarským juniorům vůbec nevyšel podle jejich představ. Určující pro vývoj skóre byla první třetina, kterou unaveně působící tým prohrál o dvě branky, přičemž tu druhou dostal ve dvojnásobném oslabení. Takový náskok pak umožnil domácím hrát uvolněně a čekat na chyby soupeře. Energie se marně pokoušela dát kontaktní gól a domácí nakonec své vítězství ještě zvýraznili.

Dorostenci

HC Energie - HC Třinec 0:2
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Svoboda, Pešek a Jelínek.

Dorostenci Energie začali utkání lépe a zatlačili Třinec do hluboké defenzivy. Gólman hostí se ale velmi brzy perfektně rozchytal a čelil v klidu všem střelám. Ve skvělém výkonu pokračoval i ve druhé třetině, a tak podle pravidla „Nedáš – dostaneš“ Energie inkasovala. Ve 27. minutě utkání využili hosté svoji 3. přesilovku v zápase. Ve 34. minutě utkání fauloval kapitán Třince Pavlík, ale ačkoliv tlak Energie ještě zesílil, hráčům se nepodařilo vsítit ani jeden gól za záda výborného brankáře Sklenáře. A to ani v závěrečné hře bez brankáře. Naopak Franek trefil prázdnou bránu domácích a třinečtí obranáři vyhráli.

HC Energie – HC Havířov 3:0
Branky: Vachovec 2, Frk. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. Rozhodčí: Florian, Havelec a Gerát.

Dorostenci svého „vyhnanství“ v Ostrově skvěle využili. Za týmem přijela spousta diváků, a tak se v malé hale rozléhal pěkný rachot. Na týmu navíc ještě leželo prokletí z předchozího zápasu, a tak ani po první třetině se svěřencům trenérů Mlejnka a Kverky nepodařilo rozvlnit síť za zády hostujícího gólmana. Smůlu protrhl až ve 27. minutě utkání Michal Vachovec a všichni si viditelně oddechli. Hosté se na začátku třetí třetiny bránili v oslabení, špatně střídali, a následoval další trest. Ve dvojnásobné přesilovce přidal druhou branku Vachovec. Hosté po tak hrubé chybě už neměli síly na zvrat, a tak v 53. minutě mohl po přihrávce od Kverky navýšit skóre Martin Frk.

Pavel Reiser

14.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jízdy Singrovkou jsou v České republice stále populárnější. Připojte se tak k těm, kteří si již zkusili jízdu historií.

Vydejte se za filmovou historií porcelánu s vlakem Singrovka

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Stát přenáší čím dál více práce na radnice

Karlovarský kraj - O přibývajících povinnostech, které stát čím dál více přenechává obcím, čerpání dotací z národních programů nebo o tom, že je stále těžší získat praktické lékaře, jednala Rada Karlovarského kraje se starosty ze Sokolovska a Kraslicka.

O Senior akademii byl zájem, studenti převzali vysvědčení

Karlovy Vary - Více než dvě desítky účastníků Senior akademie se sešly na slavnostním zakončení školního roku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

OTÁZKA PRO: Zdeňka Perlingera, pořadatele soutěže o Regionální potravinu

Karlovarský kraj - Soutěž o udělení značky Regionální potravina se dlouho konala v režii Ministerstva zemědělství. Od letoška ale dochází ke změně a kraj poprvé uspořádá svou vlastní soutěž s názvem Dobrota Karlovarského kraje. Co od toho lze očekávat?