Ve včerejším 13. kole extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield s Karlovými Vary 5:6 po samostatných nájezdech, přesto uhájili pozici vedoucího týmu nejvyšší soutěže. Hosté dokázali bodovat ve všech letošních utkáních.

Zítra hrají Českobudějovičtí v Praze na Slavii.

Duel vedoucích dvou týmů extraligy letos podruhé vyprodal Budvar arénu a ta viděla od úvodních minut parádní hokej.

Do domácí branky se vrátil Turek, nevděčná role třináctého útočníka zůstala Květoňovi. Domácí do zápasu vtrhli jako uragán. Hned po sedmnácti vteřinách mohl otevřít skóre Hudec, po Vakově střele zůstal kotouč snad deset centimetrů před brankovou čárou, zády stojící Kotrla ho však nedokázal dotlačit do branky. Pak přišly velké chvíle hostí.

V šesté minutě ulétl po levém křídle Kumstát a poprvé prostřelil Turka. Hned z protiútoku Veselého přihrávku tečoval Vak do břevna. V desáté minutě to bylo už 0:2, když další rychlý brejk a přečíslení zakončil přes obránce Vydareného do růžku domácí klece Skladaný.

A mohlo být ještě hůř, kdyby Turek nezlikvidoval tutovku Procházky. Jihočeši však potvrdili, že je hned tak něco nezlomí. O minutu později totiž snížil znovu na rozdíl jediného gólu zblízka Hudec. V závěru první třetiny vyvolala první řada Mountfieldu obrovský zmatek před brankou soupeře a jedenáct vteřin před první sirénou vyrovnal dorážkou důrazný Brabenec.

Hned v úvodu druhé první třetině nezužitkoval stoprocentní šanci ani nadvakrát Hübl. Následnou přesilovku už domácí přetavili ve vedoucí gól Šimánkem.

Hosté spoléhali na brejky. Po jednom z nich se řítil sám na domácí branku reprezentant Skuhravý, jenž ztroskotal na Turkovi.

Jihočeši pak přežili 46 vteřin trvající dvojnásobné oslabení a ve čtyřech navíc dokázali přidat čtvrtou trefu: hrubici brankáře Mensatora v rozehrávce dokázal potrestat tvrdou střelou Hřebejk.

V úvodu závěrečného dějství domácí propadli. Několikrát je sice podržel brankář Turek, ale proti třetímu gólu Hluchého v přesilovce ve 46. min. zasáhnout nemohl. O minutu později se prodral do domácí třetiny vysoký Kumstát a ač faulován, dokázal vyrovnat.

Ve 48. min. si vybral první slabší chvilku v sezoně brankář Turek, jemuž vypadlo z lapačky lehké nahození Melenovského, a ke zděšení zaplněné haly skončilo v jeho brance. Deset minut před koncem ale bylo znovu vyrovnáno, když v Mensátorově síťce skončila střela Tomana od modré.

Prodloužení přes domácí šance branku nepřineslo a tam musely rozhodnout samostatné nájezdy. Za hosty je proměnili hned tři hráči – Řezníček, Bílek i Košťál, v domácím dresu se trefil pouze střelec Viktor Hübl.