V první třetině se diváci dočkali dvou branek a obě byly v početní výhodě. Už ve třetí minutě přesně mířil Kuchler, který ranou pod břevno prostřelil Závorku i několik hráčů, kteří stáli v cestě kotouči.

O minutku později bylo vyrovnáno. Petr Pohl si vybruslil z levé strany útočného pásma mezi kruhy a ranou mezi nohy nachytal Cháberu v brance Kladna.
Ze druhé třetiny stojí za zmínku pouze 40. minuta. Nejprve ujel v oslabení Zaťovič a o několik vteřin později se hnali hosté v přečíslení tři na jednoho. Ani jedna možnost neskončila brankou.

Ve třetí části zaúřadovala první formace Energie. Dvojice Petr Pohl a Stanislav Balán se zapsala do listiny střelců, prvně jmenovaný dokonce dvakrát, a když se přičte branka z první třetiny, tak zaznamenal čistý hattrick. Radost z výhry měli i trenéři. „Chtěli jsme šest bodů a máme je. Kluci v utkáních makali a vítězství si zasloužili," řekl asistent Kverka.

HC Energie – Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 0:0, 3:0). Branky a nahrávky: 4. Pohl (Balán, Bičánek), 43. Pohl (Zaťovič, Balán), 47. Pohl (Zaťovič, Balán), 60. Balán (Pohl) – 3. Kuchler (Havlíček). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 3771.
Karlovy Vary: Závorka – Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Vachovec, R. Dlouhý – Zucker, Roman Vlach, Kytnár – M. Látal, Koblasa, Micka. Trenér Mlejnek.
Kladno: Chábera – T. Kaberle, David Růžička, L. Procházka, Doudera, Jankovič, P. Hořava, Gutwald – Tenkrát, Dragoun, M. Hořava – Bílek, Havlíček, Kuchler – Eberle, Lukáč, Bajaruns – Machač, Strnad. Trenér: Čelanský.