Play-off: První pokus Žralokům vyšel

Karlovy Vary – Paráda. O kousek víc si přiblížili sledge hokejový zlatý sen hráči karlovarského SKV Sharks. O víkendu totiž na ledě Pardubic obrali o první důležitý bod v semifinále České sledge hokejové ligy, které se hraje na dvě vítězná utkání, po výhře 4:2 tamní Mustangy.

16.1.2013

Sledgehokej. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Hlavní postavou karlovarského týmu byl kapitán Jiří Berger, který si připsal na své konto hattrick.
Karlovaráci rozehráli duel, který se odehrál ve vysokém tempu, velmi dobře, i přesto se ukazatel skóre v první třetině neměnil. To až ve druhé třetině.

V 17. minutě našel křižnou přihrávkou Michala Geiera Jiří Berger a karlovarský rychlík Geier poslal svou ránu do šibenice pardubické svatyně. Za pět minut však bylo srovnáno. Pardubičtí Mustangové se brankově radovali, když se po spolupráci s Tomášem Kvochem blýskl parádní a hlavně úspěšnou střelou Pavel Kubeš.

Z vyrovnání se domácí borci radovali také jen chvilku, když ve 25. minutě po souhře reprezentantů v barvách Sharks Michala Geiera a Jiřího Bergera posledně jmenovaný navrátil hostům z lázní jednobrankové vedení.
Ve 28. minutě odskočili Varáci Pardubkám o dvě branky a opět to byl Jiří Berger, který se po nahrávce Hrbka zapsal do střelecké listiny.

V závěrečné třetině přidali Žraloci čtvrtou branku, kterou obstaral střelecky disponovaný Jiří Berger, jenž tentokrát procpal puk zpoza brány do pardubické svatyně.
Posledním úspěšným střelcem první semifinálové bitvy byl pardubický forvard Pavel Kubeš, který svou druhou brankou v duelu zmírnil porážku svého týmu.

Druhé utkání semifinálové série se odehraje na ostrovském zimním stadionu v sobotu 2. února. Případné rozhodující třetí utkání pak bude na programu na stejném místě, jen o den později, tedy v neděli 3. února. Začátky utkání budou upřesněny.

Pardubice – SKV Sharks 2:4
Branky a nahrávky: 23. P. Kubeš  (Kvoch), 42. P. Kubeš   (Hering) – 17. Geier (Berger), 25. Berger  (Geier, Jeřábek), 28. Berger (Geier, Hrbek), 35. Berger. Třetiny: 0:0, 1:3, 1:1.

Kratochvíl – Mariánus, Hollerová. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 70.
SHK Pardubice: Boček (Hulín) –  P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Štěpják, Michalec, J. Kubeš, Chudomský, Horníček, Hýbner, Hering, Kolek, R. Buhr, Pabst.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Nejedlý, Berger, Hrbek, Geier, Jeřábek, Janko, Lindák, Forgo.

16.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.