Karlovy Vary – Derby jako řemen. Nemilosrdný boj tělo na tělo vyzněl lépe pro Karlovy Vary.

22.10.2010
Fotogalerie
19 fotografií

Ve 14. kole hokejové extraligy se v lázeňské metropoli představila Plzeň.Foto: DENÍK/Jan Čech

Ve 14. kole hokejové Tipsport extraligy se v lázeňské metropoli představila Plzeň a svěřenci Antonína Stavjani se radovali z vítězství 5:2.

V úvodní třetině padly dvě branky a to na každé straně jedna. Nejprve se radovali hosté. Po velkém závaru před Mensatorem napálil kotouč ve 4. minutě Václav Benák a indiáni vedli.

Domácím borcům se podařilo srovnat až ve 14. minutě. Melenovský obkroužil branku a Dej propálil Mazance. Nutno podotknout, že domácí měli v první části výhodu čtyř přesilovek, ale po většinu jich sehráli bídně.

Druhá třetina začala nenápadnou akcí Petra Kumstáta, která se ukázala být gólová. V čase 20:34 rozehrál Jakub Čutta na Petra Kumstáta, který nikým neatakován projel celé hřiště a střelou pod vyrážečku poslal domácí do vedení.

V polovině utkání si indiáni zahráli přesilovku pět na tři. Ovšem využít jí nedokázali, protože trvala jenom čtyři vteřiny. Následovala početní výhoda pět na čtyři, ale ta velice brzo skončila. Hanzlík dostal namazáno od Vlasáka a dělovkou propálil vše co mu stálo v cestě.

Ve 33. minutě už zase vedli domácí borci. Skuhravý přes tři clonící hráče vystřelil. K Mazancem vyraženému puku se dostal Štěpán Hřebejk a vyprodaná KV Arena si po třetí zakřičela gól.

Ve třetí třetině se domácí borci jen s obtížemi dostávali z pásma. Indiáni mačkali Energii jako citrón, ale z dužiny nic nekáplo. Naopak. Udeřilo na druhé straně. V ojedinělém útoku ujeli Pech se Zaťovičem. Druhý jmenovaný vypálil přes jednoho z beků a puk skončil svou pouť až nad Mazancovou vyrážečkou.

Nápor hostí ale pokračoval. První formace hostí vedená Strakou kousala, škrábala, ale ani oni se nedokázali prosadit. Klid do domácích ochozů nalil v 56. minutě Martin Zaťovič, když využil přihrávku Lukáše Pecha. Opět.

To už ale bylo vše. Energie tak vyhrála 5:2.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (HC Plzeň 1929): Tak jako jsou výhry, za které se člověk stydí, tak jsou i porážky, za které se stydět nemusí. Dnes to byla jedna z nich. Předvedli jsme dnes dobrý výkon a troufnu si říci, že jsme velkou část zápasu byli lepší. V čem jsme zklamali, byly klíčové okamžiky zápasu jako oslabení a přesilovky. Soupeř v nich dokázal dávat góly, a proto vyhrál. Ve třetí třetině jsme už museli otevřít hru a domácí nás potrestali dvěma brankami.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Diváci se v tomto derby museli bavit. My jsme však do utkání špatně vstoupili, byli jsme pasivní a báli jsme se hrát. Plzeň měla prvních deset minut převahu. Pomohly nám až přesilovky, sice ne gólově, ale zvedli jsme se alespoň herně v útoku. S kolegou si dovolím nesouhlasit a neřekl bych, že nás Plzeň nějak přehrávala. Ve třetí třetině jsme se pochopitelně nikam nehrnuli, trpělivě jsme bránili a věděli, že přijdou šance. Ty se nám narozdíl od minulých utkání také dařilo proměňovat. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za způsob, jakým k zápasu přistoupilo, všichni to odkamali na krev. Lukáš Mensator byl stejně jako v minulých zápasech famózní.

K. Vary – Plzeň 5:2

Třetiny: 1:1, 2:1, 2:0. Muži zápasu: Martin Zaťovič. Branky a nahrávka: 14. Dej (Melenovský), 21. Kumstát (Čutta), 33. Hřebejk (Skuhravý), 50. Zaťovič (Pech), 56. Zaťovič (Pech) – 4. Benák (Lammers), 31. Hanzlík (Vlasák). Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6 + Floro 10. min. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 5039 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Mensator – Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek – Kumstát, Skuhravý, Sailer – D. Hruška, Pech, Zaťovič – Melenovský, Dej, Skladaný – Cyganov, Kuběna, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Mazanec – Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo, Jeřábek, Lev – Dvořák, Straka, Vlasák – Sýkora, Kovář, J. Heřman – Lammers, M. Heřman, Johnson – Stránský, Vostřák, Tvrdík. Trenéři: Jelínek a Razím.