„S Boleslaví jsme nezahráli dobře,“ přiznává brankář Lukáš Mensator

Karlovy Vary – Energie prohrála v pátečním utkání na vlastním ledě s týmem BK Mladá Boleslav v poměru 1:2.

26.3.2012

Lukáš Mensator, brankář HC Energie.Foto: Deník/Archiv

Lukáš Mensator předvedl několik dobrých zákroků. Nakonec domácí gólman pustil za svá záda dva puky z celkových dvaceti čtyř, které jeho branku ohrozily. Energie si prohrou svou situaci značně zkomplikovala, čehož si je dobře vědom i sám Mensator. „Bohužel se nám nedaří dobře zvládat vypjaté a krizové zápasy,“ řekl karlovarský strážce svatyně v pozápasovém rozhovoru.

Lukáši, čím si vysvětlujete tuto prohru?
Hráli jsme špatně. Podali jsme nedobrý výkon, za který jsme si z utkání nezasloužili ani bod. Na konci duelu byla z naší strany snaha o zvrat, ale závěrečný tlak nestačil. Bohužel už nám to tam nepadlo. Špatný výkon jsem navíc korunoval já svou chybou při druhé inkasované brance.

I první branka přišla nečekaně. V druhé třetině jste hráli lépe, ale Boleslav se trefila z přesilovky. Jak jste situaci viděl vy?
Hokej se nehraje na držení puku. Hosté měli přesilovku, která se jim dobře povedla. Střelu od hráče z otočky jsem stihl vyrazit, ale na Balaštíkovu dorážku jsem už byl bohužel krátký.

Ještě se vraťme k závěrečnému tlaku. Za dobrých sedm minut jste dokázali vsítit branku z hole Petra Gřegořka. Poslední minutu třetí periody jste strávil na střídačce. K tomu došlo bez time-outu. Jste s trenérem nějak domluveni?
Není na co čekat. Jestli se prohraje 1:2, nebo 1:3, je úplně jedno. Na to se nehraje. Myslím, že jsme tu poslední minutu odehráli slušně, ale vyrovnávající branka nepřišla.

Energii se v utkání nedařily přesilovky, a i když jich měla k dispozici pět, neproměnila ani jednu. V čem je problém?
Přesilovky mají v našich trénincích velký prostor, trénujeme je, cvičíme si různé formace, ale dneska nám bohužel žádná nespadla. Musíme se na to zaměřit ještě víc a navázat na předchozí zápasy, kdy se nám početní výhody dařily, a v neděli to musíme uhrát.

Prohra s Boleslaví hodně zkomplikovala pozici Energie v play-out. Souhlasíte?
Tento zápas byl, dá se říct, takový sezonní. Bohužel se nám poslední tři sezony nedaří vypjaté a důležité zápasy dobře zvládat. Vyhrávat se nám sezonní zápasy dařilo ve dvou sezonách, kdy jsme hráli finále. V té době jsme všechna klíčová utkání shodili na svou stranu a to dělá tým týmem. Nám se to nedaří a doufáme, že v neděli Slavii porazíme, protože to je další ze série klíčových utkání.

(vka)

Autor: Redakce

26.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.