Ostrov – Tradiční rivalové v boji o mistrovský titul si dali dostaveníčko na zimním stadionu v Ostrově. Tam bylo totiž na programu jedno z utkání šestého kola sledgehokejové ligy. Hráči Sharks přivítali Spartu Praha.

18.10.2009

V šestém kole sledgehokejové ligy pokořil úřadující mistr sledgehokejové lihy SKV Sharks (v bílomodrém) na ostrovském zimním stadionu vícemitra ligy Spartu Praha (v rudém) v poměru 5:1Foto: DENÍK/ Daniel Seifert

Opět se tedy čekal souboj karlovarských útočníků s brankářským bohémem v brance Sparty Vápenkou. Tento mýtus dostal hned v první třetině vážné trhliny.

Důvod? Karlovaráci totiž překonali sparťanského brankáře již v 10. minutě, kdy po přihrávce Geiera ztrestal chybu Zdeňka Krupičky ve středním pásmu ranou pod víko domácí kapitán Jiří Berger.

Poté se však sparťanská svatyně proměnila v nedobytnou tvrz. Vápenka tak držel několik desítek minut šance Sparty na vyrovnání, ale velký den měl i jeho protějšek v brance domácího výběru Janoušek.

Když už se zdálo, že utkání skončí hubeným výsledkem, začalo na ledové ploše řádit útočné žraločí duo ve složení Michal Geier, Jiří Berger. V 56. minutě se prosadil přes clonící hráče střelou z prostoru mezi kruhy Berger. Tím tak nastartoval karlovarský gólový expres. V 57. minutě našel vyhozeným kotoučem najetého Geiera Kvoch a mladíček v dresu Karlových Varů zakončil své sólo jak se patří, když bekhendem efektivně překonal gólmana Sparty Vápenku.

To ale nebylo ze strany karlovarských Sharks vše. V 58. minutě objel sparťanskou svatyni Jiří Berger, zpoza branky našel Geiera, který zvýšil na rozdíl čtyř branek.

V 58. minutě pak přidali Žraloci ještě pátou branku, postaral se o ní kapitán Berger. V závěru utkání se čestného úspěchu dočkali i hosté, když se o jedinou trefu Sparty postaral po samostatném úniku Zdeněk Krupička.

SKV Sharks – Sparta 5:1

Branky: 10. , 56. a 58. J. Berger, 57. a 58. Geier – 60. Z. Krupička. Třetiny: 1:0, 0:0, 4:1. Rozhodčí: Fagan – Schopf, Procházka. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 30.

SKV Sharks Karlovy Vary: Janoušek (Bozděk) – Hrbek, Kvoch, Frous – J. Berger, M. Geier, Forgo, T. Berger, Janko, Švec.

Sparta Praha: Vápenka – Z. Krupička, J. Krupička, Zikmund, Novotný, Záluský, Zapletal, Žižka, Würtherle.