Karlovy Vary – Dobojováno. První štaci mají hráči reprezentačního sledge hokejového výběru úspěšně za sebou. Během týdene, totiž svěřenci českého kouče Miroslava Hornicha brali stříbro na mezinárdním turnaji pěti zemí, který se odehrál v Podolsku. V dresu s lvíčkem na prsou se neztratili ani dva hráči karlovarského SKV Sharks Michal Geier a Miroslav Hrbek.
Jako první změřili Češi svůj sledge hokejový um s výběrem tří korunek Švédskem, který pokořili v poměru 3:0. Ve vyrovnané první třetině nedošlo k žádnému vážnějšímu ohrožení branky.
Oba týmy se soustředily na obranu. Češi měli od počátku za úkol zaměstnávat soupeře zejména v osobních soubojích a postupně jej dostávat pod tlak. Švédský brankář několikrát zasahoval proti střelám, těm však chyběla dostatečná razance a přesnost.
Ve druhé části hry pokračovali čeští sledge hokejisté v ostrém napadání švédské rozehrávky již v obranném pásmu soupeře, zlepšili střelbu a zejména kombinaci. Švédové místy zoufale odpalovali kotouče pod narůstajícím tlakem, ze kterého dokázali Češi skórovat v 26. minutě. Jejich nápor se ihned projevil i v počtu zásahů švédského brankáře. Vápenka si na kotouč sáhl jen jednou při ojedinělém výpadu soupeře. Třetí třetina přinesla pohledný kombinační hokej i zlepšenou střelbu českých sledge hokejistů, kteří soupeře překonali ještě  dvakrát.
„My jsme ve svém prvním vystoupení na turnaji v Podolsku předvedli velmi solidní výkon proti soupeři, který nedávno postoupil do elitní skupiny A společně s Rusy," pochvaloval si reprezentační kouč Miroslav Hornich.
Ve druhém turnajovém vystoupení Češi doslova zničili tým Velké Británie, který musel chtě nechtě skousnout jedenáctibrankový příděl.
„O osudu utkání bylo rozhodnuto již v několika prvních minutách úvodní třetiny, kdy jsme nastříleli soupeři sedm branek. Ve druhé třetině náš nápor pokračoval, skóre se však již neměnilo tak výrazně. Ve třetí třetině jsme přidali další dvě branky a upevnili si své vedení v tabulce," poukazoval Hornich.
I ve třetím vystoupení na turnaji v Podolsku slavilo Česko vítězství, tentokrát nad reprezentačním výběrem Estonska, který pokořili pětibrankovým přídělem.
„I ve třetím utkání turnaje jsme soupeře jednoznačně přehráli. Estonci pouze odpalovali puky ze svého obranného pásma nebo se pokoušeli ohrozit našeho brankáře Hulína střelami z velké dálky," bilancoval Hornich.
V závěrečném vystoupení poměřili Češi síly v souboji o turnajové zlato s výběrem Ruska. Tentokrát to však byl český tým, který inkasoval branku hned po několika málo sekundách po zahájení hry. Úvodní tlak sborné narůstal po celou první třetinu.
Český brankář Vápenka pak ve své kleci odváděl spolehlivou práci a držel tak naděje na zdramatizování utkání. Zajímavou zápletku předvedli ruští rozhodčí, kteří na upozornění české střídačky přerušili hru pro příliš mnoho hráčů sborné na ledě. Po krátké diskusi své rozhodnutí změnili a pokračovalo se dál ve hře 5 na 5.
I nadále pak pokračovalo utkání  ve vysokém tempu a to i po druhé brance v české síti. O minutu později byl překonán také ruský brankář, když si přesnou trefu připsal na své konto Podhradský. Rusové však přidali třetí branku ve třetí části hry a rozhodli tak o svém vítězství.
„Utkání s výběrem Ruské federace bylo velmi dobrým testem před nadcházejícími měsíci přípravy na světový šampionát v Koreji, kde se nás výběr bude muset probít mezi nejlepších pět týmů světa a zajistit si tak definitivně účast na paralympiádě v ruském Soči," dodal závěrem reprezentační kouč. Českou reprezentaci teď čeká klubový turnaj v Chanty – Mansijsku.
Výsledky Česka:
Švédsko – Česká republika 0:3. Branky: 21. Hábl (Geier, Motyčka), 34. Geier (Hábl), 38. Motyčka (Klíma). Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2. Vyloučení: 3:1. Bez využití.
Česká republika:  Vápenka – Hrbek, Klíma, Kvoch, Podhradský – Šafránek, Palát, Raul, Geier, Hábl, Kubeš, Motyčka, Fojtík, Rumplík.
Velká Británie – Česká republika 0:11. Branky: 2. Šafránek (Geier), 4. Geier, 6. Hrbek (Fojtík), 8. Geier, 11. Klíma (Hrbek), 11. Kubeš (Raul, Kvoch), 15. Raul (Motyčka), 19. Fojtík, 28. Podhradský (Palát), 35. Hábl (Palát), 44. Raul (Hábl). Třetiny: 0:7, 0:2 0:2. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1.
Česká republika: Vápenka – Hrbek, Klíma, Kvoch, Kubeš, Rumplík – Šafránek, Geier, Palát, Raul, Hábl, Motyčka, Fojtík, Podhradský.
Estonsko – Česká republika 0:5.  Branky: Geier (Šafránek), Šafránek (Hrbek), Motyčka (Raul), Hrbek, Šafránek (Palát). Třetiny: 0:2, 0:1, 0:2.
Česká republika: Hulín – Hrbek, Kvoch, Kubeš, Rumplík – Šafránek, Geier, Palát, Raul, Hábl, Motyčka, Fojtík, Podhradský.
Rusko – Česká republika 3:1.   Branka ČR: Podhradský. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0.
Česká republika: Vápenka – Hrbek, Kvoch, Kubeš, Rumplík – Šafránek, Geier, Palát, Raul, Hábl, Motyčka, Fojtík, Podhradský.