Sledge hokejovou bitvu rozhodl pro barvy Sparty Zdeněk Krupička

Ostrov – Po sedmasedmdesáti dnech se navrátili do sledge hokejového azylu, tedy na ostrovský zimní stadion, hráči SKV Sharks Karlovy Vary. Neúspěšně. V pátém kole České sledge hokejové ligy nestačili na lídra tabulky, pražskou Spartu, které nakonec podlehli fotbalovým výsledkem 0:1.

16.12.2014

Sledge hokejovou bitvu rozhodl pro barvy Sparty Zdeněk Krupička.Foto: Deník/Daniel Seifert

Karlovaráci museli před utkáním se Spartou oželet služby útočníka Michala Geiera, zatímco hosté z Prahy dorazili v kompletním složení v čele s gólmanem Vápenkou či bratry Krupičkovými. I přesto to byli hráči Sharks, kteří řádně na ledové ploše zlobili. Především pak kapitán Karlových Varů Jiří Berger mladší, který svými střeleckými pokusy několikrát pořádně vystrašil sparťanského mága Vápenku.

Za hosty pak také kontroval jedovatými střelami hráč s céčkem na hrudi, a to Zdeněk Krupička, ten také nakonec rozhodl jedinou úspěšnou trefou o tříbodovém transportu do hlavního města. Od úvodních minut se hrálo nahoru dolů. První vážnější šance byla na pořadu v běžící čtrnácté minutě, když Jiří Berger pronikl po pravém křídle a prudkou ranou donutil Vápenku k výbornému zákroku.

Gólman Sparty odolal i nepříjemně blízko projíždějícímu Wágnerovi, který chtěl dorážet. O dvě minutky později o sobě dal vědět nepříjemnou střelou Zdeněk Krupička, když zdárně provětral lapačku domácího brankáře Macha. Ve 20.minutě pak bylo karlovarskému brankáři ještě více horko, to když Zdeněk Krupička poslal svůj projektil z levé strany, ten zamířil na hlavu brankáře, který ho s námahou vyrazil lapačkou mimo svou klec.

Poté měla Sparta výhodu přesilové hry, když se poroučel na trestnou lavici Nejedlý, ale Karlovaráci soupeři toho příliš nedovolili a uhájili čisté konto. Naopak po skončené přesilovce si Karlovaráci vytvořili tlak. Jenže ten dokonale utnul ve 28. minutě kapitán hostů Zdeněk Krupička, kterému se poprvé v zápase podařilo dojet nahozený puk za obranu domácích a po dlouhé kličce ho zasunul do karlovarské branky pod padajícího Macha.

Domácí tým po inkasované brance přidal na obrátkách a byl také blízko vyrovnání. Po Nejedlého střele z levé strany Vápenkovi vypadl kotouč, ale Wágner ho při vší snaze nedorazil do odkryté branky. Naopak brankář Sparty se převalil ven z brankoviště a přerušil tak hru. Ve 32. minutě Hrbek narýsoval skvělou přihrávku od modré čáry na Bergera, který pálil z voleje do vynikajícího Vápenky.

Ve 36. minutě Berger po okružní jízdě kolem branky vybídl Forga. Ten byl blízko vyrovnání, ale zakončení mu nesedlo a Vápenka si připsal další úspěšný zákrok. Pak se poroučel na trestnou lavici sparťanský Raul. Hosté si hned nato vzali oddechový čas, stejně naladěni byli i domácí, kteří taktéž využili taktické rošády.

Ve 43. minutě podržel Mach skomírající akcie domácích. Vyrazil střelu z otočky, následná dorážka Zdeňka Krupičky šla do tyče a další dorážka znovu do gólmana. Z přesilovky však Karlovarákům moc nezbylo, když se za katr vydal za hrubost kapitán Jiří Berger.

I přesto Sharks zkusili své štěstí v power-play, ale ta jim kýžené vyrovnání nepřinesla. Sparta tak potvrdila pověst týmu, který umí vyhrávat na jedinou branku. Navíc oplatila Karlovým Varům jedinou porážku, kterou v dosavadní sezoně utržila právě od nich.

SKV Sharks K. Vary – HC Sparta Praha 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Branka a nahrávka: 28. Zdeněk Krupička (Němec). Rozhodčí: Suchý – Matas, Hanák. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 50.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Bozděk) – Hrbek, Nejedlý, Berger, Forgo, Wágner, Očenášek, Janko, Kovářík, Karafiát.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – J. Krupička, Zapletal, Zd. Krupička, Raul, Zikmund, Novotný, Záluský, Němec.

16.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

DIVADELNÍ PUTOVÁNÍ představí tři různé příběhy.

Déčkaři své Divadelní putování zakončili v Jakubově

Rytířům první příprava sedla, Vary přehráli 3:0

Kladno – Druhé přípravné utkání před sezonou hokejisté Kladna už zvládli. Nově rodící se tým se předvedl poprvé před sedmi stovkami vlastních diváků v dobrém světle a ještě na jaře extraligové Karlovy Vary přehrál 3:0. Závěr utkání sledoval i hvězdný majitel klubu Jaromír Jágr.