VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.5.2016

Město ER poprvé naživo s Prokopem, Framusem Five a karlovarskými symfoniky

Karlovarsko - Město ER, titulní skladba stejnojmenného alba, zazní 45 let od jeho vydání poprvé naživo, v podání Michala Prokopa se skupinou Framus Five a v doprovodu Karlovarského symfonického orchestru pod taktovkou šéfdirigenta Jana Kučery.

12.5.2016

Recykliteratura podněcuje fantazii tvůrců i čtenářů

Loket - Fenomén recykliteratury se pomalu šíří celým Českem. Tvůrci tohoto výjimečného projektu jsou Vojtěch Mašek a Karolína Voňková.

12.5.2016

Klubovou muziku nakopne nový festival

Karlovy Vary - První ročník multižánrového festivalu Rock In Pubs vtrhne příští týden do karlovarských klubů. Ve třech dnech na třech scénách vystoupí sedm kapel, čtyři české, dvě holandské a jedna americká. Každá z plánovaných scén bude dramaturgicky zcela jinak zaměřená, takže si návštěvníci mohou vybrat podle svého zaměření od blues rocku a fusion rocku přes hardrock a crossover po hardcore. Akce se koná od 18. do 21. května.

11.5.2016

Noc literatury propojí knihovnu, kryptu i lázně

Karlovy Vary - Celorepubliková akce Noc literatury se koná už dnes a má jediný cíl. V zásadě jde o to, představit obyvatelům měst současnou evropskou literaturu na netradičních místech a netradičním způsobem. Letos se koná jubilejní desátý ročník a potřetí se k ní připojuje také Krajská knihovna Karlovy Vary. Tentokrát se koná s podtitulem Schodiště ke slovům. Oblíbenost akce každým rokem stoupá.

8.5.2016

Před karlovarskou městskou knihovnou vzniká plášť Karla IV.

Karlovy Vary – Plášť Karla IV., tvořený ústřižky se vzkazy návštěvníků knihovny a kolemjdoucích, vzniká před čítárnou karlovarské městské knihovny v ulici I. P. Pavlova.

7.5.2016

Život Karla IV. nejsou jen historická fakta. Divadlo jej ukáže s humorem

Karlovy Vary - Komedii Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (Zač je toho Loket) napsal režisér činohry Karlovarského městského divadla Jiří Seydler. Jedná se v pořadí již o její dvanáctou premiéru, která má jediný úkol, a to bavit.

4.5.2016

Výstava připomíná 130 let historie budovy karlovarského divadla

Karlovy Vary - Budova divadla v Karlových Varech oslaví letos 130 let od svého založení. Historii budovy, její dřívější podobu i nečekané momenty, jako byl například nález schránky s dokumenty při rekonstrukci v roce 1998, připomíná výstava v karlovarské krajské knihovně. Novinářům to řekl ředitel knihovny Vratislav Emler.

3.5.2016

Motorband slaví třicet let na scéně

Západní Čechy - Ani se mi tomu nechce věřit, ale od chvíle, kdy mi jen tak mezi řečí Petr Janda podal kazetu s ostře řezaným nápisem MOTORBAND se slovy: „Tihle u mě dnes na Propasti natočili dva singly pro Rockmapu a mám pocit, že by se jim měl někdo věnovat a dotáhnout je do první bigbítový ligy", uplynulo už 30 let.

28.4.2016

Amfiteátr o operu nakonec nepřijde

Karlovarský kraj - Po ohlášeném zrušení Verdiho opery Nabucco se spojilo vedení Lokte s agenturou Vlny, aby jim na 15. července pomohlo s nalezením náhrady do jejich přírodního amfiteátru. Tou bude vystoupení pěvkyně Dagmar Peckové společně s Karlovarským symfonickým orchestrem.

23.4.2016

Výstava v Sun Gallery připomíná jubileum sklářské školy v Kamenickém Šenově

Karlovy Vary - Až do konce června hostí Sun Gallery lázeňského hotelu Sanssouci výstavu prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, která připomíná 160. výročí školy, jež je vůbec nejstarší sklářskou školou na světě a patří k nejvýznamnějším odborným školám nejen v Česku, ale i v mezinárodním kontextu.

22.4.2016

Do Valče míří celý svět. Druhý Zcestovalec začíná

Valeč - V zámeckém areálu začíná už dnes v 18:00 druhý ročník cestovatelského filmového festivalu Zcestovalec. Kromě sledování filmů, přednášek a poslechu hudby se bude také ochutnávat.

17.4.2016

Koncertní mistr KSO Jakub Sedláček zve všechny na mimořádný koncert

Karlovy Vary - Neobyčejný koncert bez dirigenta nabídne posluchačům Karlovarský symfonický orchestr 21. dubna. Uměleckým vedoucím koncertu bude koncertní mistr KSO, houslista Jakub Sedláček. Ten se navíc představí i jako sólista.

15.4.2016

I obyčejná věc může mít zajímavý obal

Karlovy Vary - Výstavu soutěže Mladý obal s tématem „Všechno nejlepší" připravila karlovarská galerie SUPERMARKET wc.

13.4.2016

Hiphopoví velikáni Prago Union vyráží na akustické turné. Vyhrajte lístky

Karlovy Vary - Organická bestie se probouzí. Spící obr se dává do pohybu. Šestnáct paží, co umí vzít do ruky mikrofon, hrábnout do strun kytary i kontrabasu, udělat t-f, t-f na kolech z oceli, vzít za buben, vášnivě se rozeběhnout po cimbálu, správně mačkat, aby šlo zadout do sága, suzafonu nebo příčné flétny, co jedou jak jedno tělo, naladění na jednu vlnu. Řeč je o akustickém turné Prago Union, Champion Sound a jejich hostech.

11.4.2016

Odpad není jenom odpad... Přesvědčte se

Karlovy Vary – Výstavu dánského umělce Torbena Rejnholdta Petersena pořádá Krajská knihovna v Karlových Varech. Vernisáž se koná dnes od 17 hodin. Spolupráce, dialog a umění (Interacting, dialogue and Art – IDA) je umělecký projekt mezi Petersenem a obyvateli Karlových Varů i okolí.

9.4.2016

Výstava zavede návštěvníky hluboko do minulosti

Jáchymov - V muzeu Královská mincovna v Jáchymově je do 29. května přístupná nová výstava „Rudné hornictví na Nejdecku".

7.4.2016

Symfonici zvou na výjimečný koncert

Karlovy Vary - Koncert, na němž se představí jako sólistky houslistka Martina Bačová a violistka Věra Binarová, uvede ve čtvrtek 7. dubna v Grandhotelu Ambassador - Národní dům Karlovarský symfonický orchestr. Začátek je v 19.30.

6.4.2016

SOUTĚŽ: Chebský Cejch bude v sobotu natáčet Česká televize

Cheb/Západní Čechy – Divadelní příběh z Krušnohoří podle spisovatele Zdeňka Šmída byl zařazen do projektu Rok regionálních divadel,

6.4.2016

Nová deska i další koncerty. Písničkář Borský je neúnavný

Nová Role - Původem novorolský písničkář Marek Borský vystupuje již několik let se svým svérázným folkem říznutým blues. Vše si nahrává a skládá sám a za sebou má desítky koncertů, ulítlé videoklipy na youtube a dvě alba. To třetí se chystá pustit do světa v nejbližších dnech. O svém počínání i budoucích akcích se rozvyprávěl pro Deník.

3.4.2016

Zámek Valeč láká na výstavy i tradiční multižánrové festivaly

Valeč - Pro letošní rok již avizuje zámek Valeč kulturní akce plné hudby, filmů i výstav. Většího pokračování oprav se ale objekt památky nedočká. Je pod střechou a to prý stačí.

2.4.2016

Moskevský sbor zpíval s KSO Stabat Mater „za své“

Karlovy Vary - Velkým hudebním zážitkem byl Velikonoční koncert Karlovarského symfonického orchestru s provedením kantáty Stabat Mater Antonína Dvořáka. Koncert řízený čestným šéfdirigentem KSO Martinem Lebelem zcela zaplnil Slavnostní sál Grandhotelu Pupp sedmi sty lidmi. Šest set jich bylo v hledišti, bezmála stovka pak na pódiu. Koncert byl výjimečný nejen uvedeným dílem a potěšujícími počty posluchačů.

31.3.2016

I Warned You: Mexicky od A do Ž III.

Redaktor Karlovarského deníku Zdeněk Hnízdil byl v lednu se svou kapelou na mexickém turné. Přinášíme třetí část reportu z jejich cest.

30.3.2016

Čtenářům pomůže v knihovně nový skener

Karlovy Vary - Nového, moderního a velmi výkonného pomocníka mají k dispozici od včerejška čtenáři Krajské knihovny v Karlových Varech. Je to digitální skener eScan a pořízení přístroje přišlo na 555 390 korun.

30.3.2016

Americká legenda Dog Eat Dog zahraje v Ostrově

Ostrov - Celkem již potřetí se do Karlovarského kraje podívá americká hardcore kapela Dog Eat Dog (DED), která brázdí pódia již přes dvacet let. Dříve tu hrála v Mariánských Lázních a letos na svém evropském turné zavítá do ostrovského kulturního domu již v pondělí 4. dubna. Spolu s nimi tu od 19:00 vystoupí němečtí Reno Vega a domácí Censorshit.

30.3.2016

Rapové legendy vyráží na akustické turné

Karlovy Vary, ČR - Organická bestie se probouzí. Spící obr se dává do pohybu. Šestnáct rukou, co umí vzít do ruky mikrofon, hrábnout do strun kytary i kontrabasu, udělat t-f, t-f na kolech z oceli, vzít za buben, vášnivě se rozeběhnout po cimbálu, správně mačkat, aby šlo zadout do sága, suzafonu nebo příčné flétny, co jedou jak jedno tělo, naladěný na jednu vlnu.

28.3.2016

Skončilo celostátní kolo Karlovarského skřivánka

Karlovy Vary - V lázeňské metropoli skončilo letošní finálové celostátní kolo 21. ročníku soutěže dětí a mládeže v sólovém zpěvu Karlovarský skřivánek. Letošní ročník přinesl některé změny v organizaci soutěže a svojí účastí byl dosud nejúspěšnější. Zúčastnilo se jej v pěti kategoriích přes 160 účastníků.

24.3.2016

Symfonici zvou do Puppu na Velikonoční koncert

Karlovy Vary - Velikonoční koncert, na němž zazní za řízení dirigenta Martina Lebela duchovní kantáta Stabat Mater Antonína Dvořáka, můžete slyšet dnes večer (24. 3.) v Grandhotelu Pupp. Začátek je v 19.30, účinkuje Karlovarský symfonický orchestr.

24.3.2016

Na březnové Oáze zahrají kultovní Boron

Chodov - V sobotu 26. března pokračuje další z pravidelných koncertních akcí v chodovské pivnici Oáza. Místo tří kapel se tu tentokrát ukáží jen dvě, ale o to to bude větší večírek. Návštěvníci se mohou těšit na sokolovské black metalisty Ordos a kultovní hardcore/ crossover Boron.

21.3.2016

Soutěžte s námi o dva lístky na Wohnouty

Karlovy Vary - V pátek 25. března se ve starorolském Lidovém domě v Karlových Varech uskuteční koncert rockové kapely Wohnout. Spolu s nimi se na podiu objeví také brněnští Poletíme? Nyní máte možnost vyhrát od Deníku dva lístky na toto vystoupení.

18.3.2016

Filmový víkend Sokolov pojede tři dny v kuse

Sokolov - Letošní ročník je věnovaný oslavám 40. výročí kina

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies