VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.1.2017

Výstavu Václava Balšána v galerii ukončí dvě doprovodné akce

Karlovy Vary – Už jen do této neděle můžete v karlovarské Galerii umění vidět úspěšnou výstavu kreseb a maleb Václava Balšána (1949), jednoho z nejvýznamnějších umělců působících ve zdejším regionu.

5.1.2017

Husovy stopy jsou vidět i v Městské knihovně v Ostrově

Ostrov - Městská knihovna v Ostrově se zapojila do projektu Husovy stopy, organizovaného spolkem České studny.

5.1.2017

Fotografové před silvestrem nakoukli do Bangladéše

Karlovy Vary – Už víc než čtvrt století si karlovarští fotografové v závěru každého roku vyhrazují jeden večer sami pro sebe, a výjimku neudělali ani v právě skončeném roce 2016.

4.1.2017

KSO uvede ve čtvrtek Novoroční koncert

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr zahájí rok 2017 tradičním Novoročním koncertem, který se uskuteční ve čtvrtek 5. ledna v Grandhotelu Ambassador Národní dům. Pod taktovkou šéfdirigenta KSO Jana Kučery se s orchestrem představí jeden z nejlepších světových trumpetistů Marek Zvolánek.

1.1.2017

Seniory čeká výtvarná soutěž vyhlášená krajem

Karlovarský kraj - Další ročník oblíbené výtvarné soutěže s názvem Věk pro nás není překážkou vyhlašuje na rok 2017 hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

30.12.2016

Muzeum obohatilo svou sbírku betlémů

Karlovarský kraj - O nový přírůstek se rozrostla sbírka betlémů v sokolovském muzeu. Těch je nyní přibližně čtyřicet a zhotoveny jsou z rozličných materiálů. Jsou mezi nimi velmi zajímavé a pro muzeum cenné betlémy. Jednou za dva roky vždycky před Vánocemi se jimi muzeum chlubí na výstavě.

28.12.2016

Ruský tank na loketském náměstí? I to je možné

Loket - Reklama takřka po celém světě, do městské pokladny kolem 700 tisíc korun. To je výsledek zájmu filmařů o Loket. Ti si tu letos doslova podávali dveře. Natáčeli tu seriály, dokumentární filmy, reklamy. Mezi filmovými tvůrci se objevila zvučná jména, jako například oscarový režisér Ron Howard. A zájem neupadá, město už oslovili další tvůrci.

26.12.2016

Hrad ruší sdružené vstupenky, nová by prý přihrála soukromým muzeím statisíce

Loket – Hrad Loket zrušil sdružené vstupenky, díky kterým mohli návštěvníci historického města navštěvovat s jednou vstupenkou v ruce i místní muzea. O sdružené vstupenky totiž nebyl zájem. Za půl roku si je zakoupilo něco málo přes dvě stovky lidí. Hrad přitom během uplynulého roku navštívilo 130 tisíc turistů.

25.12.2016

Chebský hrad je otevřený i v zimě

Chebsko - OTÁZKA PRO: Tomáše Dostála, kastelána chebského hradu

24.12.2016

Skupina Alison potěší fanoušky vánočním dvojkoncertem

Karlovarský kraj – Kraslická skupina Alison potěší domácí fanoušky na 1. svátek vánoční dvojkoncertem. Konat se bude v kraslickém evangelickém kostele.

24.12.2016

Víte, jaké knižní dárky si přejí vaši blízcí letos pod stromeček? My vám poradím

Karlovarský kraj - Stále vám chybí nějaký ten vánoční dárek a vy nevíte, co ještě koupit? Dar, kterým snad nikoho neurazíte, je kniha. Ale co se dnes nejvíc čte?

22.12.2016

Vánoce v divadlech budou plné hudby

Karlovarský kraj - Vánoce vnímá většina lidí jako čas, který tráví se svými nejbližšími. A proto i Západočeské divadlo v Chebu uvádí v týdnu mezi svátky a koncem roku především rodinná představení, na která se mohou diváci vydat spolu se svými dětmi.

20.12.2016

Nové suterénní muzeum latinské knihy bude interaktivní a také digitalizované

Jáchymov - Příští rok se začne v suterénu jáchymovské radnice pracovat na interaktivním muzeu latinské knihy.

17.12.2016

Karlovarský patriot připomene krásnou dobu lázeňských šviháků

Karlovy Vary - V polovině prosince přijde z tiskárny zajímavá kniha o historii Karlových Varů. Má název Karlovarský patriot a připomene dobu, kdy středem pozornosti byli lázeňští šviháci a kdy si Karlovaráci užívali oblíbených lokálů a vyhlášených výletních míst na okraji města.

16.12.2016

Ilustrátory pohádkové knihy se staly děti

Nová Role - V novorolské porcelánce Thun se rozdávaly ceny dětem, které poslaly do soutěže své ilustrátorské výtvory. Děti měly vytvořit ilustrace do připravované pohádkové knížky Jaroslava Doliny. Soutěže se zúčastnilo 27 dětí, které posílaly svá výtvarná díla hned do tří kategorií, a to 3 až 6 let, 7 až 10 let, 11 až 14 let.

13.12.2016

Karlovarské městské divadlo si pro své diváky i letos připravilo bohatý program

Karlovy Vary - Karlovarské městské divadlo nabídne i letos divákům tradiční vánoční program, ve kterém si přijdou na své jak děti, tak i dospělí. Více se dočtete v krátkém rozhovoru s ředitelkou divadla Danou Neumannovou.

13.12.2016

Do knihovny za unikátními betlémy z hradních i soukromých sbírek

Karlovy Vary - Historické betlémy ze sbírek hradu Loket jsou k vidění v krajské knihovně. Mnohdy jde o skutečné unikáty. Nechybějí ale ani betlémy nové. Expozice je v centrální hale knihovny a navštívit ji můžete až do 30. prosince.

13.12.2016

Výtěžek z akce půjde na záchrannou stanici a kočičí útulky

Karlovy Vary - Rok se s rokem sešel a na řadě je další benefiční akce na podporu zvířat. Tentokrát poputuje výtěžek a dary na Záchrannou a odchytovou službu Petra Prokeše v Dalovicích a kočičí útulky Konec toulání v Kraslicích a Sokolově. 

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

9.12.2016

Knihu vzpomínek čeká křest na vánočním trhu

Nejdek - Kniha vzpomínek Friedricha Linharta s názvem Muž ze Svitav v Nejdku se dočká slavnostního křtu na vánočním jarmarku v Nejdku. Konkrétně od 14 hodin v prostorách čítárny Městské knihovny Nejdek.

7.12.2016

Hudba, mažoretky, tanec i dražba obrazů. Pomáhat se bude v ostrovském kulturáku

Ostrov - Benefiční umělecká akce za doprovodu českých i světových písní pomůže SOS vesničce Karlovy Vary SOS Sluníčko I II. Akce nazvaná SOS projekt se koná v sobotu 10. prosince ve 14:00 ve společenském sále Domu kultury v Ostrově, kde zazní známé i méně známé písně českých a zahraničních populárních interpretů.

5.12.2016

Adéla je jeho druhý koprodukční muzikál

Karlovarský kraj - O práci na muzikálu Adéla ještě nevečeřela a něco navíc se dočtete v rozhovoru s režisérem Zdeňkem Bartošem.

5.12.2016

Karlovarský hlas vyhrál po letech mládenec

Karlovy Vary - Finálový večer letošního Karlovarského hlasu se uskutečnil v Malém sále hotelu Thermal a už odpolední zkouška soutěžících s kapelou prozrazovala, že porota nebude mít lehké rozhodování. Dobrou atmosféru večera vedle výkonu účinkujících umocnila také vysoká návštěvnost akce.

4.12.2016

Fotograf Zdeněk Halámek vydal novou knihu věnovanou Karlovým Varům

Karlovy Vary - Známý karlovarský fotograf Zdeněk Halámek vydal novou knihu, v níž se vrací ke svému oblíbenému tématu Karlovým Varům. Kniha se jmenuje jednoduše a výstižně Karlovarská panoramata.

3.12.2016

Nejen život hmyzu se otevřel návštěvníkům Becherovy vily

Karlovy Vary - Becherova vila má na svých zdech další úžasnou výstavu. Tentokrát je to ze Života hmyzu a lidí Václava Siky. Tato na první pohled čapkovská výstava v sobě ale skrývá mnohem víc. Autor na obrazech zachytil nejen detaily hmyzích obyvatel naší planety, ale i květiny a rostliny.

30.11.2016

KSO uvede Slavné árie a operní scény

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr uvede ve čtvrtek 1. prosince v Grandhotelu Amabassador Národní dům koncert s názvem „Slavné árie a operní scény". Koncert se koná ve spolupráci s Mezinárodním pěveckým centrem Antonína Dvořáka.

29.11.2016

Světlo světa spatřila nová kniha o historii, přírodě a krajině Doupovských hor

Ostrov - Kniha Doupovské hory je historicky první českou knihou o Doupovských horách, kterou vydala geologická služba ve spolupráci s Muzeem Karlovy Vary. Slavnostně se pokřtí ve dvoraně ostrovského zámku.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

27.11.2016

Dvořákovy soutěže se zúčastnil rekordní počet pěvců

Karlovy Vary - 51. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech skončil. Do mnoha zemí a částí světa se zpět rozjela ekipa pěvců, jejich doprovodů, profesorů, rodičů, partnerů a přátel. Po loňském, padesátém, jubilejním ročníku jsme letos jako pořadatelé čekali určitý odliv nebo menší zájem o účast soutěžících. Opak se stal pravdou, neboť se soutěže v letošním roce zúčastnilo rekordních 110 pěvců z 19 zemí světa.

25.11.2016

Čtyřicátý Karlovarský hlas jde do finále

Karlovy Vary - Z třiatřiceti přihlášených soutěžících, kteří se v této pěvecké soutěži utkali v neveřejném kole, jich porota vybrala devět nejlepších. Ti pochází z celé republiky a spolu se utkají už dnes v Malém sále hotelu Thermal. Jednotlivá vystoupení si můžete přijít užít od 19:00, a že bude na co se dívat a co poslouchat, prozrazuje i repertoár účinkujících, který sahá od Lezska Wonky, Michaela Jacksona, Zory Jandové, Franka Sinatry až po Beyoncé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies