VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.4.2016

Amfiteátr o operu nakonec nepřijde

Karlovarský kraj - Po ohlášeném zrušení Verdiho opery Nabucco se spojilo vedení Lokte s agenturou Vlny, aby jim na 15. července pomohlo s nalezením náhrady do jejich přírodního amfiteátru. Tou bude vystoupení pěvkyně Dagmar Peckové společně s Karlovarským symfonickým orchestrem.

23.4.2016

Výstava v Sun Gallery připomíná jubileum sklářské školy v Kamenickém Šenově

Karlovy Vary - Až do konce června hostí Sun Gallery lázeňského hotelu Sanssouci výstavu prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, která připomíná 160. výročí školy, jež je vůbec nejstarší sklářskou školou na světě a patří k nejvýznamnějším odborným školám nejen v Česku, ale i v mezinárodním kontextu.

22.4.2016

Do Valče míří celý svět. Druhý Zcestovalec začíná

Valeč - V zámeckém areálu začíná už dnes v 18:00 druhý ročník cestovatelského filmového festivalu Zcestovalec. Kromě sledování filmů, přednášek a poslechu hudby se bude také ochutnávat.

17.4.2016

Koncertní mistr KSO Jakub Sedláček zve všechny na mimořádný koncert

Karlovy Vary - Neobyčejný koncert bez dirigenta nabídne posluchačům Karlovarský symfonický orchestr 21. dubna. Uměleckým vedoucím koncertu bude koncertní mistr KSO, houslista Jakub Sedláček. Ten se navíc představí i jako sólista.

15.4.2016

I obyčejná věc může mít zajímavý obal

Karlovy Vary - Výstavu soutěže Mladý obal s tématem „Všechno nejlepší" připravila karlovarská galerie SUPERMARKET wc.

13.4.2016

Hiphopoví velikáni Prago Union vyráží na akustické turné. Vyhrajte lístky

Karlovy Vary - Organická bestie se probouzí. Spící obr se dává do pohybu. Šestnáct paží, co umí vzít do ruky mikrofon, hrábnout do strun kytary i kontrabasu, udělat t-f, t-f na kolech z oceli, vzít za buben, vášnivě se rozeběhnout po cimbálu, správně mačkat, aby šlo zadout do sága, suzafonu nebo příčné flétny, co jedou jak jedno tělo, naladění na jednu vlnu. Řeč je o akustickém turné Prago Union, Champion Sound a jejich hostech.

11.4.2016

Odpad není jenom odpad... Přesvědčte se

Karlovy Vary – Výstavu dánského umělce Torbena Rejnholdta Petersena pořádá Krajská knihovna v Karlových Varech. Vernisáž se koná dnes od 17 hodin. Spolupráce, dialog a umění (Interacting, dialogue and Art – IDA) je umělecký projekt mezi Petersenem a obyvateli Karlových Varů i okolí.

9.4.2016

Výstava zavede návštěvníky hluboko do minulosti

Jáchymov - V muzeu Královská mincovna v Jáchymově je do 29. května přístupná nová výstava „Rudné hornictví na Nejdecku".

7.4.2016

Symfonici zvou na výjimečný koncert

Karlovy Vary - Koncert, na němž se představí jako sólistky houslistka Martina Bačová a violistka Věra Binarová, uvede ve čtvrtek 7. dubna v Grandhotelu Ambassador - Národní dům Karlovarský symfonický orchestr. Začátek je v 19.30.

6.4.2016

SOUTĚŽ: Chebský Cejch bude v sobotu natáčet Česká televize

Cheb/Západní Čechy – Divadelní příběh z Krušnohoří podle spisovatele Zdeňka Šmída byl zařazen do projektu Rok regionálních divadel,

6.4.2016

Nová deska i další koncerty. Písničkář Borský je neúnavný

Nová Role - Původem novorolský písničkář Marek Borský vystupuje již několik let se svým svérázným folkem říznutým blues. Vše si nahrává a skládá sám a za sebou má desítky koncertů, ulítlé videoklipy na youtube a dvě alba. To třetí se chystá pustit do světa v nejbližších dnech. O svém počínání i budoucích akcích se rozvyprávěl pro Deník.

3.4.2016

Zámek Valeč láká na výstavy i tradiční multižánrové festivaly

Valeč - Pro letošní rok již avizuje zámek Valeč kulturní akce plné hudby, filmů i výstav. Většího pokračování oprav se ale objekt památky nedočká. Je pod střechou a to prý stačí.

2.4.2016

Moskevský sbor zpíval s KSO Stabat Mater „za své“

Karlovy Vary - Velkým hudebním zážitkem byl Velikonoční koncert Karlovarského symfonického orchestru s provedením kantáty Stabat Mater Antonína Dvořáka. Koncert řízený čestným šéfdirigentem KSO Martinem Lebelem zcela zaplnil Slavnostní sál Grandhotelu Pupp sedmi sty lidmi. Šest set jich bylo v hledišti, bezmála stovka pak na pódiu. Koncert byl výjimečný nejen uvedeným dílem a potěšujícími počty posluchačů.

31.3.2016

I Warned You: Mexicky od A do Ž III.

Redaktor Karlovarského deníku Zdeněk Hnízdil byl v lednu se svou kapelou na mexickém turné. Přinášíme třetí část reportu z jejich cest.

30.3.2016

Čtenářům pomůže v knihovně nový skener

Karlovy Vary - Nového, moderního a velmi výkonného pomocníka mají k dispozici od včerejška čtenáři Krajské knihovny v Karlových Varech. Je to digitální skener eScan a pořízení přístroje přišlo na 555 390 korun.

30.3.2016

Americká legenda Dog Eat Dog zahraje v Ostrově

Ostrov - Celkem již potřetí se do Karlovarského kraje podívá americká hardcore kapela Dog Eat Dog (DED), která brázdí pódia již přes dvacet let. Dříve tu hrála v Mariánských Lázních a letos na svém evropském turné zavítá do ostrovského kulturního domu již v pondělí 4. dubna. Spolu s nimi tu od 19:00 vystoupí němečtí Reno Vega a domácí Censorshit.

30.3.2016

Rapové legendy vyráží na akustické turné

Karlovy Vary, ČR - Organická bestie se probouzí. Spící obr se dává do pohybu. Šestnáct rukou, co umí vzít do ruky mikrofon, hrábnout do strun kytary i kontrabasu, udělat t-f, t-f na kolech z oceli, vzít za buben, vášnivě se rozeběhnout po cimbálu, správně mačkat, aby šlo zadout do sága, suzafonu nebo příčné flétny, co jedou jak jedno tělo, naladěný na jednu vlnu.

28.3.2016

Skončilo celostátní kolo Karlovarského skřivánka

Karlovy Vary - V lázeňské metropoli skončilo letošní finálové celostátní kolo 21. ročníku soutěže dětí a mládeže v sólovém zpěvu Karlovarský skřivánek. Letošní ročník přinesl některé změny v organizaci soutěže a svojí účastí byl dosud nejúspěšnější. Zúčastnilo se jej v pěti kategoriích přes 160 účastníků.

24.3.2016

Symfonici zvou do Puppu na Velikonoční koncert

Karlovy Vary - Velikonoční koncert, na němž zazní za řízení dirigenta Martina Lebela duchovní kantáta Stabat Mater Antonína Dvořáka, můžete slyšet dnes večer (24. 3.) v Grandhotelu Pupp. Začátek je v 19.30, účinkuje Karlovarský symfonický orchestr.

24.3.2016

Na březnové Oáze zahrají kultovní Boron

Chodov - V sobotu 26. března pokračuje další z pravidelných koncertních akcí v chodovské pivnici Oáza. Místo tří kapel se tu tentokrát ukáží jen dvě, ale o to to bude větší večírek. Návštěvníci se mohou těšit na sokolovské black metalisty Ordos a kultovní hardcore/ crossover Boron.

21.3.2016

Soutěžte s námi o dva lístky na Wohnouty

Karlovy Vary - V pátek 25. března se ve starorolském Lidovém domě v Karlových Varech uskuteční koncert rockové kapely Wohnout. Spolu s nimi se na podiu objeví také brněnští Poletíme? Nyní máte možnost vyhrát od Deníku dva lístky na toto vystoupení.

18.3.2016

Filmový víkend Sokolov pojede tři dny v kuse

Sokolov - Letošní ročník je věnovaný oslavám 40. výročí kina

16.3.2016

Vladimír Melichar detailně představí Božídarské rašeliniště

Jáchymov - Muzeum Karlovy Vary pořádá v sobotu 19. března v muzeu Královská mincovna v Jáchymově přednášku s názvem „Národní přírodní památka Božídarské rašeliniště".

15.3.2016

Jaroslav Svoboda tentokrát bez Trabandu

Karlovy Vary - Na ojedinělý komorní koncert Jardy Trabanda Svobody jste zváni ve středu 16. března od 19.30 hodin do karlovarské galerie umění.

15.3.2016

Odešla Anna Fidlerová, novinářka a výrazná osobnost regionu

Karlovy Vary - Zpráva, která se rychle šířila městem, byla nečekaná a smutná. V noci ze 13. na 14. březen skonala v klidu, v kruhu své rodiny, paní Anna Fidlerová. Bylo jí 96 let (11. 11. 1919 - 14. 3. 2016).

14.3.2016

I Warned You: Mexicky od A do Ž

Redaktor Karlovarského deníku Zdeněk Hnízdil byl v lednu se svou kapelou na mexickém turné. Přinášíme první část reportu z jejich cest.

6.3.2016

Housle vzala poprvé do ruky v šesti, teď dobývá koncertní sály

Karlovy Vary - Housle ji fascinovaly od dětství, dnes s nimi dobývá koncertní sály… Talentovaná karlovarská houslistka DOMINIKA CHRASTILOVÁ studuje HAMU v Praze, ráda sportuje, učí se jazyky, pomáhá ve školce jako dobrovolnice, vyučuje děti v mezinárodní škole hru na housle, ráda čte i vaří. Zajímalo nás, jak vidí svou budoucnost, i to, jestli se znovu představí v Karlových Varech.

5.3.2016

Soubor Jirásek má tradici, slaví sedmdesátiny

Nejdek - Nejdecký divadelní soubor Jirásek má dlouholetou tradici. Není tedy divu, že letos slaví obdivuhodných sedmdesát let. Na jejich divadelní hry chodí lidé z celého širokého okolí.

3.3.2016

Festival Mitte Europa ohrožuje insolvence

Karlovarský kraj - Hudební svátek Mitte Europa, určený především milovníkům artificiální hudby, čelí existenčním problémům. Spolek Misslareuth 1990 Mitte Europa, tedy pořadatel festivalu, byl nucen, podat u Obvodního soudu v Drážďanech návrh na vyhlášení insolvenčního řízení.

2.3.2016

Březen, měsíc zasvěcený knize

Karlovarský kraj - Bylo to před sedmi lety, když přišli poprvé členové Svazu knihovníků s myšlenkou měsíčního čtenářského svátku. Tím se stal právě březen a nyní se do akce zapojuje víc než 500 aktivních veřejných knihoven z celé republiky. Letos se akce řídí mottem Knihovny jsou kreativní nejen v březnu. Cílem této kampaně je propojit čtenáře, organizace a instituce zabývající se psaným slovem, četbou a čtenářstvím ke společné tvorbě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies