VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bodlo oslaví třicet let existence

Karlovy Vary - Karlovarský Klub Paderewski bude svědkem dalšího regionálního mezníku. V úterý 20. října tu své třicetiny oslaví chodovská bluegrassová skupina Bodlo. Basu budou na oslavě se skupinou držet také loketští Roháči a skupina Vomiště z Děčína.

17.10.2015
SDÍLEJ:

SKUPINA Bodlo oslaví třicet let své existence. Foto: Foto Bodlo

Vznik skupiny se datuje do dubna 1985. Tehdy se Olda Pulkrt rozhodl, že zúročí zkušenosti nasbírané v dosavadním muzikantském životě a založí si skupinu vlastní. „Původ vzniku názvu Bodlo nám byl utajen, a zůstává tak duchovním tajemstvím jeho stvořitele," vysvětlil člen skupiny Radek Exner.

Skupina si nyní dělá texty a muziku vlastní a hlavně po svém, přičemž se na konečné hudební podobě a aranžích podílí všichni její členové. „Vidět jste nás mohli na festivalech známých, ale i na těch méně známých, stále fungujících i zaniklých, jako jsou nebo byly Folková růže, Zahrada v Náměšti na Hané, Porta v Ústí i v Řevnicích, Muzika v Hrádku u Rokycan, Struny na ulici v Plzni, Amfolkfest, Sokolovský dostavník, Vyšehraní, Božičanský kamion, Festiválek na konci světa, otvírání a zavírání Ohře a další," dodal Exner.

Skupina ovšem nelenila ani po organizátorské stránce. „Po třech letech pořádání folkových večerů v Chodově v Nautilu a Karlových Varech, jako součást sdružení Folkotoč, jsme se rozhodli uspořádat vlastní hudební přehlídku a v červnu roku 2000 zorganizovali celodenní akci nazvanou Chodovský poplach. Během deseti úspěšných ročníků vystoupilo celkem 34 skupin a 5 písničkářů. Od roku 2008 pořádáme také Habartovský festival. Mimo jiné nás můžete slyšet i na rozhlasových vlnách některých rádií, jako třeba ČRo Plzeň, ČRo Ústí nad Labem, rádio Proglas, Country rádio a další," doplnil Radek Exner.

Bodlo má za svůj dlouhý a plodný život na kontě také několik nahrávek, které jsou sice vyprodány, ale umístěny k poslechu a poskytnutí na stránkách skupiny.

Více lze nalézt na www.bodlo.cz nebo na Facebooku pod profily „Bodlo" a „Bodlo bodlo". Narozeninová oslava začíná v 19:30.

Autor: Zdeněk Hnízdil

17.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení