VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětské publikum je bezprostřední, říká moderátor Vébr

Abertamy - „Opravdu není nad to vidět pod pódiem rozzářené dětské oči a slyšet jejich upřímný smích,“ potvrzuje moderátor Vlasta Vébr, který vystoupil na pouti v Abertamech

16.7.2011
SDÍLEJ:

VLASTA VÉBR. Moderátor, bavič připravil v Abertamech vystoupení s dětskou diskotékou. Foto: Foto:Archiv Vlasty Vébra

Před několika dny se konala v Abertamech tradiční Abertamská pouť, v jejímž ramci byly pro veřejnost připraveny zajímavé atrakce, stánky,hudba,diskotéka. Pro menší děti se zde nacházel skákací hrad, malování na obličej a také dětská diskotéka, která se konala v areálu Technických služeb Abertamy. Tuto dětskou diskotéku připravil a moderoval bavič Vlasta Vébr, kterého znají lidé po celé České republice. V rámci diskotéky došlo také na scénku z UP Parády, která běží na TV Barrandov.
Scénka se nazývala Sluníčko a její protagonista MUDr. Prevence a moderátor vysvětlovali dětem, jak se nespálit na sluníčku a proč mají používat opalovací krém. Rodáka z Karlových Varů jsme se zeptali na několik otázek. Vlasta Vébr vystudoval nejdříve Vysokou školu báňskou a poté studoval na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně obor Praktické vyučování a má bezmála dvacetileté zkušenosti jak před rozhlasovým mikrofonem, tak před televizní kamerou.

Čím jste chtěl být jako malý?
Jako každý kluk i já jsem chtěl být kosmonautem, popelářem, s přibývajícím věkem potom stewardem a pracovníkem na poště na přepážce.

Kdybyste mohl vrátit čas, změnil byste něco ve svém životě?
Řídím se heslem, že všechno v životě je přesně tak, jak to má být. Buď bych změnil úplně všechno, anebo neměnil vůbec nic. Ono je těžké brát věci tak, jaké jsou, jenomže ono to vážně jinak nejde.

Jak dlouho jste v branži a jak dlouho připravujete dětská vystoupení?
V branži moderátora jsem 18 let, nejdříve 3 roky jsem moderoval na Rádiu Diana v Karlových Varech a pak 15 let na Rádiu Most, stejnou dobu jsem také moderoval před televizní kamerou v regionálních televizích. Dětské diskotéky připravuji už skoro 15 let.

Dále by mě zajímalo, jak na Vás dolehla atmosféra v Abertamech a také jak jste na ně natrefil?? Vím, že jste tady dnes poprvé, i když, pokud se nemýlím, jste rodák z Karlových Varů .
Ano, jsem rodák z Karlových Varů. Do svých osmnáctin jsem bydlel v Sedleci, kde také několikrát za den zastavoval „modrý“ autobus do Abertam, takže Abertamy jsem znal jen díky autobusu (smích). Dnes jsem tady úplně poprvé, jsem mile překvapen, líbí se mi tady, je tu krásná příroda a líbí se mi, že jsou tu jak novější stavby, tak i starší domky a vše citlivě zapadá dohromady. Až budu plánovat odpočinkový víkend, určitě se v Abertamech ukážu.

Sledoval jsem celou vaši show a dle mého názoru musím uznat, že jste opravdu člověk na svém místě, který umí děti nadchnout a dostat je do varu. Už se vám někdy stalo, že děti se nechtěly zapojit?
Tak to se mi ještě nestalo a upřímně, asi bych nevěděl, co dělat. Vždycky se najde alespoň jedno dítko, které pak strhne dav, někomu se zalíbí písnička, někomu soutěž a najednou máte pod pódiem víc než dost tanečníků. Děti moc rády soutěží, vyhrávají a to vše v mém programu najdou.

Viděl jsem také to, že se opravdu dvě hodiny nezastavíte a jste pořád v pohybu. Nechtěl jste někdy například dělat cvičitele aerobiku?
Budu nad tím uvažovat, cvičitele aerobiku asi ne, snad bych mohl vyučovat tae-bo a nebo zumbu.

Vím, že také mimo dětské diskotéky moderujete různé akce. Kdybyste měl porovnat atmosféru mezi účinkováním pro děti a pro dospělé, které publikum je je příjemnější?
Nejvíc mě naplňují a opravdu baví dětské diskotéky, děti jsou spontánní, bezprostřední a nic neskrývají. My dospěláci občas pod úsměvem skrýváme „upravenou“ pravdu. Opravdu není nad to vidět pod pódiem rozzářené dětské oči a slyšet jejich upřímný smích.

Zavítáte ještě někdy k nám jen tak se podívat na krásy Krušnohoří?
Přijedu rád, snad se mi do zimy podaří pořídit si lyžařskou výbavu a vyrazit k vám na lyžovačku. To by se mi velmi líbilo.

Autor: Jan Havelka

16.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení