VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvě desítky kostelů lákají k noční návštěvě

Karlovarsko – Celorepubliková akce nazvaná Noc kostelů startuje v pátek 10. června. Akce, kdy během nočních hodin ožijí stará známá místa i ta úplně nová. Na Karlovarsku se mohou lidé podívat do údrčského kostela sv. Linharta, v Karlových Varech do modlitebny Církve adventistů sedmého dne, kostela Nanebevstoupení Páně nebo kostela sv. Maří Magdalény, do radošovského kostela sv. Václava, ostrovského kostela sv. Michaela Archanděla a Panny Marie Věrné, nebo nově také do Bečova nad Teplou.

9.6.2016
SDÍLEJ:

Kolem čtyř desítek kostelů v Karlovarském kraji zažije v pátek nájezdy zvědavců. Poodhalí jim tak svá známá i neznámá tajemství, a to mnohdy i za doprovodu hudby.Foto: Ilustrační foto: Deník

Návštěvníci se tak mohou podívat i do běžně nepřístupných míst. V kostelech se mohou těšit na komentované prohlídky, výstavy i koncerty.

„Program v kostele sv. Linharta v Údrči se uskuteční mezi osmnáctou a jedenadvacátou hodinou, kdy po celou dobu trvání akce budou probíhat prohlídky této postupně opravované památky. Dále si mohou příchozí prohlédnout naši galerii, kde jsou na fotografiích zachyceny momenty z historie kostela i obce Údrč a s úderem devatenácté hodiny je pak připraveno hudební vystoupení karlovarské folkové kapely Pološero. Celá akce je přístupná zdarma," informoval Vladislav Krátký, iniciátor oprav kostela svatého Linharta v Údrči.

V Bečově se pak mohou lidé kouknout například hned do několika míst po sobě. „Lidé se mohou těšit na řadu komentovaných prohlídek. Ty je zavedou do zámecké kaple svatého Petra nebo do hradní kaple Navštívení Panny Marie. Zájemci se budou moci dále seznámit s málo známou a soukromou kaplí Eleonory Beaufort-Spontin, nacházející se v nedalekém rekreačním středisku Komtesa," upřesnil Tomáš Wizovský, kastelán Státního hradu a zámku Bečov.


Přesný program a další informace lze nalézt na stránkách jednotlivých obcí a měst nebo na www.nockostelu.cz.


Jaké kostely můžete navštívit?

Bečov nad Teplou, hradní kaple Navštívení Panny Marie,kaple Eleonory Beaufort-Spontin, kostel sv. Jiří a zámecká kaple sv. Petra, Bochov- Údrč, kostel sv. Linharta, Dalovice, kostel Panny Marie Utěšitelky, Jáchymov, kostel sv. Jáchyma, Karlovy Vary, kostel Povýšení sv. Kříže, modlitebna Církve adventistů sedmého dne, kostel Nanebevstoupení Páně, Ondřejská kaple a chrám sv. Ondřeje, Kyselka- Radošov, kostel sv. Václava, Nejdek, kostel ČCE, Ostrov, kostel sv. Michaela Archanděla a Panny Marie Věrné, Štědrá, kostel Narození Panny Marie, Valeč, kostel Nejsvětější Trojice, Velichov, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Vysoká Pec – Rudné, kostel Navštívení Panny Marie, Žlutice- Skoky, poutní kostel Navštívení Panny Marie, Skoky

Autor: Zdeněk Hnízdil

9.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení