VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajská knihovna spolupracuje na projektu Bezpečně v online prostředí

Karlovarský kraj - V dnešní době moderních informačních technologií je více než důležité uvědomit si také rizika, která jejich používání přináší. Bezpečné chování na sociálních sítích, ochrana a zabezpečení počítače či chytrého telefonu nebo kyberšikana. Krajská knihovna Karlovy Vary se proto se svými partnery spolkem Biblio Karlovy Vary a Krajským ředitelstvím Policie ČR pustilo do osvěty v této oblasti.

16.7.2016
SDÍLEJ:

POZNATKY A NÁVODY vyplývající z realizovaných kurzů byly shrnuty v této brožuře, která byla v rámci projektu vydána a je k sehnání v knihovnách po celém kraji.Foto: Foto KKKV

„Ohroženými skupinami v online prostředí nejsou, jak se může zdát, jen děti a dospívající, ale také například senioři. Ovšem osvěta je potřebná i pro další skupiny obyvatel a proto je projekt, na kterém spolupracujeme, určen nejširší veřejnosti Karlovarského kraje," uvedl ředitel krajské knihovny Vratislav Emler.

V rámci projektu byly již například realizovány odborné přednášky pro žáky základních škol, které se soustředily na témata kyberšikany a bezpečného pohybu v online prostředí především na sociálních sítích. Přednášek se zúčastnilo celkem 306 dětí ze ZŠ Konečná Karlovy Vary a ZŠ Dalovice. Lektorem všech přednášek byl specialista Policie ČR na kyberkriminalitu Roman Kohout.

Pro dospělou veřejnost proběhl obsáhlejší kurz s názvem „Bezpečnost v online prostředí" v jarních měsících. Celkem 45 účastníků si vyslechlo přednášky Romana Kohouta například o internetovém nebezpečí, jak ochránit svůj osobní počítač či chytrý telefon, o bezpečném chování na sociálních sítích, kyberšikaně a podobně. Kurz byl doplněn ještě informacemi o psychologických dopadech kybernetické kriminality na její oběti. Tuto část kurz lektorsky vedl klinický psycholog Mgr. Radek Karchňák.

Všechny poznatky a závěry vyplývající z realizovaných kurzů a také návody a podněty pro správné chování v online prostředí byly shrnuty v brožuře „Bezpečnost v online prostředí", která byla v rámci projektu vydána. Jejími autory jsou lektoři kurzu Roman Kohout a Radek Karchňák a je zájemcům k dispozici nejen zdarma v Krajské knihovně Karlovy Vary a v elektronické podobě také na jejím webu, ale mimovarští si ji mohou po prázdninách vypůjčit ve svých knihovnách, kam bude distribuována. Jedná se celkem o 120 profesionálních i neprofesionálních knihoven v rámci celého Karlovarského kraje.

Michaela Němcová

Autor: Redakce

16.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Ilustrační foto

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení