VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klub Elko opět vzhůru nohama! Tentokrát díky éteru

Karlovy Vary — Po zářijovém zaslouženém odpočinku, nabírá sezona v karlovarském klubu ELKO opět na obrátkách.

16.10.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Klub, který se se svou dramaturgií zasahuje přes divadlo, hudbu, poezii až k filmu, videu i performance, nám poprvé nabídne také svůj pohled na další masové médium. Rádio!Na středeční večer si totiž připravilo premiéru svého nového pořadu „Na vlnách Éteru“. Martin Kaiser si proto s námi povídal o této premiéře.

Slibujete „hru na rádio“, nebudete to pro diváky přeci jen málo akční?
Celý koncept vychází sice s formátu běžného radiového vysílání, ale to bychom nebyli my, kdyby jsme to neudělali po svém a nenabídli naší verzi toho jak by to mohlo vypadat ve studiu. Základ je ovšem opravdu „hra na rádio“, takže host ve studiu, hudební režisér, v našem případě živý DJ no a budu tam i já co by moderátor.

Jako hosta jste si pozvali Jiřího Kotka. Má to nějakou souvislost s nadcházejícími krajskými volbami?
Tak tomu tématu se asi nevyhneme, protože já to špatně spočítal a chtěl jsem Jirku pozvat právě až po volbách. Já ho ovšem pozval kvůli něčemu jinému. Sám nosím cejch rebela a tak popovídat si s někým podobným je pro mne výzva i zájem. Zajímá mě jako člověk a někdo, kdo se rozhodl žít v Karlových Varech, které se ke svým vlastním obyvatelům chovají tak macešsky… a nechce se s tím smířit. Někdo kdo se vždy snaží nabídnout něco nového nebo jiného a nutí tak lidi k zamyšlení. Tak jako já. Ovšem on je pracovitý.

Plánujete zvát do těchto pořadů jenom politiky?
Vůbec ne, já mám tu výhodu, že si můžu pozvat opravdu koho chci. Takže to budou lidé, kteří mne zajímají svým životem, tvorbou, názory nebo projektem do kterého se pustili. Např. na listopad je pozvaný Petr Gardner a budeme se bavit o vykopávkách. No ano, málokdo ví, že se Petr angažuje v odhalování záhad kolem archeologického výzkumu na kopci Vladař. Dokonce budeme přímo ve „vysílání“ křtít novou knihu občanského sdružení Vladař s názvem Vladař — Tajemství minulosti II.
No a abych se vrátil k těm hostům, doufám že pozvání přijmou další mí přátelé jako režisér Andrej Krob, producent a náš ředitel Čestmír Kopecký, rád bych hudebního skladatele Karla Šimandla…

K rádiu patří neodmyslitelně hudba, ve vašem případě živý DJ. Na jaký styl hudby se tedy můžeme těšit?
To bude vždy překvapení. Smyslem bude představit buď některé zajímavé nezávislé vydavatelství, hudební projekt, hudební internetový server atd. No a živý DJ v našem případě David Rudolf tomu dá tu správnou šťávu. Hudba a host budou vždy základem pořadu „Na vlnách Éteru“, ale můžu slíbit ještě spousty pozvánek na kulturní akce, recepty na vaření, rady zahrádkářům i motoristům …prostě vše co patří k programu slušného rádia.

Autor: Jan Havelka

16.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení