VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Blíží se 43. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka

Karlovy Vary — Ve čtvrtek se konala v sanatoriu Astoria tisková beseda, na které za přítomnosti primátorky města JUDr. Veroniky Vlkové informoval Alois Ježek o přípravách letošního 43. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka.

2.11.2008
SDÍLEJ:

Agniezska TomaszewskaFoto: DENÍK/Archiv

Zahajovací koncert bude současně koncertem operních hvězd zemí Visegradské čtyřky — sopranistky Agnieszky Tomaszewské z Polska (na fotografii), Terézie Kružliakové ze Slovenska, mladé pěvkyně, která pod svým rodným jménem Babjaková před několika lety v Karlových Varech zvítězila, Michela Kalmándiho z Maďarska, který nás tolik v posledních týdnech udivuje svým nádherným barytonem v představeních Státní opery Praha Bludný Holanďan, a konečně tenoristy Richarda Samka, který má rovněž své začátky kariéry spojené s úspěchy na karlovarské soutěži.

Před koncertem si rozlosuje své soutěžní pořadí přes 80 mladých pěvců ze 13 zemí světa (mj. Jižní Korea, Čína, USA), kteří budou soutěžit od 7. do 13. listopadu v kategoriích JUNIOR, OPERA a PÍSEŇ. Hodnotit je bude odborná jedenáctičlenná porota v čele s vynikajícím pěvcem Peterem Dvorským. Dalšími členy jsou Magdaléna Blahušiaková a Zlatica Livorová ze Slovenska, Antonio Carangelo z Italie, Young Chul Choi v Jižní Koreje, Jürgen Hartfiel z Drážďan, Blanka Morávková, Jitka Soběhartová, Dr. Jan Králík a Miloslav Stříteský z České republiky. Prvá kola soutěže s klavírním doprovodem se konají v Lázních I. Finále soutěží JUNIOR a OPERA s orchestrem se uskuteční ve čtvrtek odpoledne 13. listopadu od 15 hodin v Lázních III.

O den později budou na slavnostním koncertu v Grandhotelu Pupp předány diplomy a ceny těm nejlepším. Kromě hlavních cen bude udělena řada interpretačních cen, které v Karlových Varech udělují pravidelně ředitelé nebo šéfové všech operních scén České republiky a Slovenska.

Mezi zajímavosti bude patřit účast Gabriely Beňačkové, která se tentokráte nezúčastní jako členka poroty, ale přijede na závěr udělit cenu Slovenského národního divadla, kde se v minulých dnech stala ředitelkou opery. Zvláštním oceněním bude přijetí nejlepšího českého účastníka soutěže na Pražském hradě prezidentem republiky Václavem Klausem. Pokud porota rozhodne a jmenuje absolutního vítěze soutěže, získá Cenu společnosti Moser a. s., kterou v podobě unikátní krásné vázy předá primátorka města JUDr. Veronika Vlková.

Karlovy Vary se stanou na pár dnů Mekkou mladých koncertních a operních pěvců. Pro mnohé bude účast na soutěži první velkou mezinárodní zkušeností a pro vítěze a laureáty důležitým startem do budoucí umělecké kariéry.

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, nebo

Starosta ocenil obětavou sousedku

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení