VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mistrovské pěvecké kurzy se v Jáchymově konají již počtvrté

Jáchymov - Opera a opereta patří k nejoblíbenějším žánrům v jáchymovských lázních.

15.8.2017
SDÍLEJ:

DIRIGENT a klavírista Branko Ladič.Foto: Deník / redakce

Je to dáno nejen charakterem lázeňské klientely, ale také příznivou akustikou koncertního sálu v hotelu Radium Palace, kde se tyto koncerty konají nejčastěji. Tyto skutečnosti se před čtyřmi lety staly záminkou k uspořádání prvního ročníku Mistrovských pěveckých kurzů.

Podstatou celé akce je pracovní setkání deseti mimořádně nadaných pěvců z různých koutů světa, kdy výběr účastníků probíhá v režii Opery mladých. V letošním roce se do finálního výběru probojovali pěvci z Polska, Itálie, Slovenska, Maďarska, Ruska, Francie a dokonce z tak exotických zemí, jako je Čína nebo Írán.

Vedení kurzů se ujme Irena Sylya z Panamy a George Thomas z USA. Milovníci hudby se mohou těšit jako obvykle na tři koncerty. První se uskutečnil včera v hotelu Radium Palace a patřil špičkovému klavíristovi Jiřímu Hrubému. Účastníci kurzů se posluchačům představí v úterý 25. srpna od 19:30 hod. v hotelu Běhounek s programem plným slavných písní a árií.

Slavnostní galakoncert účastníků kurzů se uskuteční ve čtvrtek 17. srpna od 20 hodin v koncertním sále hotelu Radium Palace. Jelikož koncerty tohoto žánru nejsou v tomto regionu zcela běžné, nenechte si ujít operu a operetu ve špičkovém podání, navíc plnou mládí, krásy a elegance ve spojení s mimořádným prostředím neoklasicistního hotelu Radium Palace v Jáchymově. Více informací najdete na www.laznejachymov.cz/mpk2017

KDO KURZY POVEDE?

Irena Sylya z Panamy je respektovaná operní diva, která vede Master Classes v USA, Rakousku, Kostarice, Panamě, Itálii, Mexiku a v Peru. Mezi její učitele patří Elena Nikolaidi, Astrid Varnay, Renata Scotto, Paola Molinari a Franco Corelli. Studovala divadelní umění na Actors Institute of New York. Vedle své profese generální ředitelky Fundación Ópera Panamá (od roku 2008) produkuje opery, vyučuje zpěváky a režíruje operu LA TRAVIATA.

George Thomas (USA) po ukončení své advokátní praxe se věnuje vyučování přírodní léčby. Po tříletém studiu přírodní americké medicíny v Severní Karolíně vedla jeho cesta k přírodním léčitelům v deštných pralesech Střední Ameriky, léčitelům v Africe, k budhistickým mnichům i k tradiční evropské léčbě.

Jeho posláním je sdílet metody, nástroje a techniky, jež shromáždil tak, aby jim rozuměl každý a mohl je používat. George Thomas učí, jak změnit mysl změnou těla a jak změnit své tělo změnou mysli a obojí přivést do zdravého a šťastného stavu člověka. Thomas objevil, že tyto jednoduché, nicméně výkonné metody mohou být neocenitelné pro zpěváky i atlety. Thomas vylaďuje nástroj operních pěvců lidské tělo. Jedna z metod vyladění těla a uvolnění energie umožňuje volné vibrace těla s největším potenciálem.

Thomas také pracuje s uvolňováním trémy na jevišti a na zlepšení stavu účinkujících. Účastnil se Master Classes v Evropě, USA, Panamě, Mexiku a Kostarice. Pracuje také individuálně s operními hvězdami hlavních světových scén.

Branko Ladič (Slovensko)
Patří k mladé generaci slovenských dirigentů a klavíristů. Studoval na Konzervatoři v Košicích klavír u Ľudmily Kojanové a dirigování u Jána Drietomského, později na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě dirigování u Ondreje Lenárda a Petra Feranca. Paralelně navštěvoval přednášky na Katedře hudební vědy Filozofické fakulty Univerzity Komenského, kde absolvoval doktorandské studium a kde od roku 2013 působí jako odborný asistent.

V Opeře SND se představil asistencemi (Boris Godunov, Svatopluk, Její pastorkyně, Netopýr, Salome) a dirigováním Donizettiho opery Lucrezia Borgia a dětské verze Mozartovy Čarovné flétny. Jako klavírista a korepetitor spolupracuje s předními sólisty a sborovými tělesy. (pol)

Autor: Redakce

15.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bezpečný virtuální svět?

Ilustrační foto

Řidiči, zpomal! Je mokrá silnice

Při úterní nehodě se zranilo osm lidí, z toho čtyři těžce

Karlovarsko - Čtyři těžká a čtyři lehká zranění - to je výsledek vážné nehody, která se stala v úterý po 21. hodině u Děpoltovic.

Garsonky pro netopýry jsou připravené na zimu

Nová Role - Netradiční podnájemníky mají v novorolské radnici. Do fasády přímo nad starostovnou se jim pravidelně každou zimu stěhují netopýři.

Geologové přišli o speciální přístroj

Cheb – O speciální přístroj za téměř milion korun přišli geologové.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení