VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novým uměleckým šéfem karlovarské činohry bude od ledna Zdeněk Bartoš

Karlovy Vary - Už je rozhodnuto. Novým uměleckým šéfem Karlovarského městského divadla bude Zdeněk Bartoš, současný umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu.

10.5.2017
SDÍLEJ:

ZDENĚK BARTOŠ bude nový umělecký šéf činohry.Foto: Michal Mráka

Zdeněk Bartoš - v současnosti režisér a umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu
- zároveň je také překladatel a dramaturg
- narodil se v roce 1975
- pochází z Prahy, kde mimo jiné vystudoval na DAMU divadelní režii
- v Západočeském divadle v Chebu je jako umělecký šéf od roku 2006
- s činohrou Karlovarského městského divadla spolupracoval už na koprodukčních muzikálech Divotvorný hrnec a Adéla ještě nevečeřela 
Zdroj: www.divadlocheb.cz

Rozhodla o tom Správní rada Karlovarského městského divadla, která se na něm shodla jednohlasně. Rada požadovala po budoucím šéfovi koncept toho, jak by měla karlovarská činohra pokračovat. „Součástí našich požadavků byly také nové projektové záměry. A pan Bartoš přišel s tím, že v tom bude pokračovat s tím, že chce oslovit co nejširší okruh diváků,“ uvedl primátor Petr Kulhánek.

Nový umělecký šéf má jasnou vizi. „Diváky chce oslovit hlavně komediemi a muzikály. Tedy žánry, které jsou atraktivní i pro zahraniční diváky. Zároveň s tím chce opatřit činohru titulky, aby do divadla chodili i cizinci,“ řekl primátor.

Zároveň s tím by měla i nadále pokračovat spolupráce se Západočeským divadlem v Chebu. „Důležité je, že karlovarská činohra zůstane autonomní s tím, že pan Bartoš bude spojením mezi oběma divadly,“ vysvětlil Kulhánek. Zdeněk Bartoš zaujal Správní radu hlavně svými zkušenostmi a divadelní prací, kterou má za sebou. Zdeněk Bartoš sám má už jasnou představu o tom, jak bude jeho první sezona v divadle vypadat. „V plánu je původní zpracování Sněhové královny podle Andersena na září, a v listopadu muzikálová komedie z počátků mluveného filmu Zpívání v dešti,“ uvedl Zdeněk Bartoš. Současný umělecký šéf Jiří Seydler končí na svém postu koncem letošního roku. Pod jeho režijní taktovkou teď vzniká pohádka Konec strašidel ve Svatošských skalách, která by měla mít premiéru v neděli 21. května.
Autor: Barbora Šmudlová

10.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hurikány zhoršují počasí v kraji

Ilustrační foto.

Naši prvňáci ze ZŠ Krušnohorská 11 v Karlových Varech

Zóně stojí v cestě územní plán a chráněná oblast

Bochov - Již řadu let se město Bochov snaží o vytvoření průmyslové zóny. Výsledky jsou ale zatím stále nulové.

Život potápěče pomohl zachránit operátor linky 112

Karlovy Vary – Život potápěče z Ostrova, který byl ve vážném ohrožení kvůli rozvíjející se dekompresní nemoci, pomohl zachránit operátor linky 112 z karlovarského centra tísňového volání.

Současným i budoucím pacientkám se snažíme nabídnout něco navíc

Ostrov - Po ukončení studia na Gymnáziu Luďka Pika v Plzni MUDr. Markéta Draská vystudovala v letech 2000 až 2006 Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Po studiích se přestěhovala do Ostrova, kde začala svoji kariéru původně na dětském oddělení Nemocnice Ostrov. Z důvodu mateřské dovolené trvala jen krátce.

Voliči si musí dát pozor na změnu volebních okrsků

Sokolov – Město Sokolov upozornilo, že přistoupilo pro všechny nadcházející volby a referenda k úpravám volebních okrsků. Je to prý z důvodu provedených legislativních změn, tak aby byla dodržena zákonnost při vytváření zmíněných okrsků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení