VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novým uměleckým šéfem karlovarské činohry bude od ledna Zdeněk Bartoš

Karlovy Vary - Už je rozhodnuto. Novým uměleckým šéfem Karlovarského městského divadla bude Zdeněk Bartoš, současný umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu.

10.5.2017
SDÍLEJ:

ZDENĚK BARTOŠ bude nový umělecký šéf činohry.Foto: Michal Mráka

Zdeněk Bartoš - v současnosti režisér a umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu
- zároveň je také překladatel a dramaturg
- narodil se v roce 1975
- pochází z Prahy, kde mimo jiné vystudoval na DAMU divadelní režii
- v Západočeském divadle v Chebu je jako umělecký šéf od roku 2006
- s činohrou Karlovarského městského divadla spolupracoval už na koprodukčních muzikálech Divotvorný hrnec a Adéla ještě nevečeřela 
Zdroj: www.divadlocheb.cz

Rozhodla o tom Správní rada Karlovarského městského divadla, která se na něm shodla jednohlasně. Rada požadovala po budoucím šéfovi koncept toho, jak by měla karlovarská činohra pokračovat. „Součástí našich požadavků byly také nové projektové záměry. A pan Bartoš přišel s tím, že v tom bude pokračovat s tím, že chce oslovit co nejširší okruh diváků,“ uvedl primátor Petr Kulhánek.

Nový umělecký šéf má jasnou vizi. „Diváky chce oslovit hlavně komediemi a muzikály. Tedy žánry, které jsou atraktivní i pro zahraniční diváky. Zároveň s tím chce opatřit činohru titulky, aby do divadla chodili i cizinci,“ řekl primátor.

Zároveň s tím by měla i nadále pokračovat spolupráce se Západočeským divadlem v Chebu. „Důležité je, že karlovarská činohra zůstane autonomní s tím, že pan Bartoš bude spojením mezi oběma divadly,“ vysvětlil Kulhánek. Zdeněk Bartoš zaujal Správní radu hlavně svými zkušenostmi a divadelní prací, kterou má za sebou. Zdeněk Bartoš sám má už jasnou představu o tom, jak bude jeho první sezona v divadle vypadat. „V plánu je původní zpracování Sněhové královny podle Andersena na září, a v listopadu muzikálová komedie z počátků mluveného filmu Zpívání v dešti,“ uvedl Zdeněk Bartoš. Současný umělecký šéf Jiří Seydler končí na svém postu koncem letošního roku. Pod jeho režijní taktovkou teď vzniká pohádka Konec strašidel ve Svatošských skalách, která by měla mít premiéru v neděli 21. května.
Autor: Barbora Šmudlová

10.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekonstrukce zimního stadionu v Sokolově

Sokolov zaplatil pokutu 25 milionů. Teď je vymáhá zpět

Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Karlovarské krajské nemocnice získalo akreditaci, která mu teď umožňuje vzdělávat další lékaře.

Lékaři mohou učit lékaře

Málem se skutálela ze srázu přímo na rodinné domky

Dalovice - Štěstí v neštěstí měla řidička, která se svým vozem sjela ze silnice a skončila ve srázu.

Tři vyrovnané bitvy 'nároďáku'

Karlovy Vary – Přípravný turnaj před mistrovstvím Evropy, které se koná v Hradci Králové a Praze, splnil svůj cíl. „Chtěli jsme, aby se hráčky sehrály, a to svůj účel splnilo," řekl po turnaji trenér české basketbalové reprezentace Ivan Beneš. 

Divize A: Ostrov vyhrál derby a vykřesal malou naději

Karlovarský kraj – Fotbalový mazec. Okresní derby v rámci 27. kola Fortuna divize skupiny A přitáhlo do ochozů ostrovského stadionu skvostnou návštěvu, bezmála šest set fanoušků.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies